Domů » Bleskovky » Oblíbené hodinky Casio G-Shock se dočkaly chytré verze s Wear OS

Oblíbené hodinky Casio G-Shock se dočkaly chytré verze s Wear OS

Populární řadu odolných hodinek Casio G-Shock asi není třeba dlouze představovat. Nově mezi nimi ale najdete také chytrý model s operačním systémem Google Wear OS. Jedná se o model GSW-H1000, který půjde do prodeje za cenu 699 USD, což představuje zhruba 15 500 Kč bez DPH.

Casio G Shock GSW H1000 3
Design je ryze sportovní

K dispozici bude ve třech barevných provedeních a nabídne odolnost vůči nárazům i voděodolnost 20 barů (odpovídá hloubce 200 metrů v laboratorních podmínkách). Zaměřením se tedy jedná o ryze sportovní hodinky.

Casio G Shock GSW H1000
K dispozici budou v černé, modré nebo červené variantě

Ačkoliv Casio už má s výrobou chytrých hodinek několikaleté zkušenosti, jedná se o první chytrý model ze série G-Shock. Historie této řady sahá až do roku 1980 a za těch několik desítek let získaly hodinky G-Shock reputaci velmi vysoké odolnosti.

G-SQUAD PRO GSW-H1000 : CASIO G-SHOCK

Sportovnímu zaměření odpovídá také výbava modelu GSW-H1000, která obsahuje optický senzor srdečního rytmu, GPS, kompas, výškoměr, akcelerometr a gyroskop. Hodinky umí zaznamenávat 15 sportovních aktivit a také 24 variant domácího cvičení. Nechybí ani podpora Google Asistent a Google Fit. Zároveň je možné stahovat další aplikace z Google Play.

Casio G Shock GSW H1000 4
Optický senzor na zadní straně

1,2palcový displej s rozlišením 360 x 360 px kombinuje dvě vrstvy: monochromatický Always-on LCD displej s klasickým barevným LCD. Co se týče výdrže na baterii, hodinky by měly zvládnout zhruba den a půl provozu při využívání barevného displeje. Při převažujícím použiti monochromatického displeje lze výdrž protáhnout až na měsíc. Nabití pak trvá asi 3 hodiny.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

2 komentářů

 1. A jakej to ma chipset?
  Pokud ne aktualni Snapdragon 4100, tak at si to nechaj.

  • White Hat ت

   Mají SnapDragon 4100 +
   Ale parametry jsou u této značky už bohužel vedlejší protože kvalita už dávno není co bývala , vlastní zkušenost 🥴

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).