Domů » Bleskovky » Překladač Google se naučil v reálném čase překládat fotografovaný text do češtiny

Překladač Google se naučil v reálném čase překládat fotografovaný text do češtiny

Google překladač pro Android a iOS se dočkal významné aktualizace, která potěší každého cestovatele – dokáže živě překládat text před čočkou vašeho fotoaparátu do češtiny, a to dokonce bez připojení k internetu. Tato funkce se jmenuje Word Lens a dosud uměla překládat mezi sedmi jazyky, po aktualizaci Google přidává další dvacítku včetně češtiny.

httpv://www.youtube.com/watch?v=embed/06olHmcJjS0

Využití této aplikace je široké, stačí namířit fotoaparát na cizojazyčný text (jídelní lístek, reklamní poutač, cedule, nabídky apod.) a okamžitě dostanete strojový překlad do vaší mateřštiny přímo na původním podkladu.

Dosud existovala pomalejší metoda, kdy bylo nutné text nejprve vyfotografovat, označit požadovaný text a získat tak jeho překlad. Současná aktualizace také vylepšuje fungování hlasového překládání na pomalejším mobilním internetu. Pokud Překladač Google ještě nepoužíváte, můžete si jej stáhnout z následujících odkazů.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. jfj (neregistrovaný)

    Takže Google ceka ns něco co ma wp hm, jen tak jaknelteri Maji reci neustal jak wp na neco porad ceka.

  2. Lister0 (neregistrovaný)

    Moc pěkná věc. Už to sice před snad dvěma lety někdo naprgal, ale dobrý dobrý.

  3. Martin Alexandr

    Sice nejsem fanda google ale tohle zaslouží uznáni , sice MS překladač to umi taky ale už ne upravit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).