Domů » Články » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

V dnešním pokračování tradičního přehledu aplikací a her si představíme sedm aplikací a her pro iOS a Android.

Jako již klasicky musíme varovat, že všechny uvedené aplikace jsou dostupné zdarma pouze po omezený čas, což znamená, že pokud vás nějaký titul zaujmul, se stažením neváhejte.

Aplikace zůstanou v knihovně „zakoupené“ i po odinstalaci, takže se je vyplatí nainstalovat i „do zásoby“.

 

iOS

Will it Rain? [Pro]

Will it Rain je jednoduchá aplikace, která vám dá vědět, že se blíží déšť. Nabídne i některé pokročilejší údaje, ale její silou je právě velmi přehledné a stručné sdělení, jestli a případně kdy, bude pršet.

Nastavit lze i poměrně široce konfigurovatelné notifikace, které se mohou zobrazit v předem určený čas, den předem anebo jednoduše když se blíží déšť. Typickým použitím tak bude nastavení notifikací na dobu, kdy se chystáte ráno k odchodu z domácnosti.

Notifikace ukáže informace v jednoduchém formátu „Ráno lehký déšť, v poledne žádný, večer silný“, takže jedním pohledem můžete zjistit, zdali je třeba se vybavit deštníkem.

V některých situacích, jako jsou například výlety do přírody, může být praktické nastavit si i zvukové notifikace na blížící se déšť, díky nimž budete mít čas se vrátit pod střechu.

 

Phoenix Photo Editor

‎Phoenix Photo Editor
Cena: 25,00 Kč+

Phoenix Photo Editor je komplexní foto editor pro iOS, který nabízí jak „seriózní“ nástroje pro editaci fotografií, tak všemožné automatické filtry a rámečky. Své si v něm tak najdou fotografové i milovníci Instagramu, což z něj činí opravdu všestrannou aplikaci.

K dispozici jsou funkce pro vylepšení teploty světla, kontrastu, jasu, expozice a nechybí samozřejmě ani klasické nástroje pro ořez, změnu velikosti nebo rotaci.

Na druhé straně pak ale v editoru najdete i celou řadu speciálních „uměleckých“ efektů, které vaše fotografie převedou třeba do vzhledu starých snímků či přehnaného HDR. V menu najdete i různé samolepky, textové efekty a podobně. Další unikátní efekty, rámečky a samolepky lze dokoupit pomocí in-app plateb buď jednotlivě, nebo najednou.

Praktická je i integrace sociálních sítí, díky čemuž můžete vaše výtvory sdílet snad na každou myslitelnou platformu, včetně u nás méně populárních webů, jako je Flickr, VKontakte nebo Tumblr.

 

Train Conductor 2: USA

‎Train Conductor 2: USA
Cena: 79,00 Kč

Train Conductor 2 není vlakový simulátor ani strategická budovatelská hra ve smyslu populárního Transport Tycoonu. Jedná se spíše o arkádové řízení vlaků, kdy je vaším hlavním úkolem zajistit maximálně efektivní využití dostupných souprav, a především pak zabránit srážkám.

Hra zaujme i svou netradiční komiksovou grafikou a velmi zdařilými hudebními efekty, za něž dokonce získala ocenění.

Ačkoliv celý koncept není nikterak převratný, hratelnost je bezkonkurenční. Pravděpodobně zjistíte, že vás hra dokáže zaměstnat na mnohem více času, než je přijatelné.

Za zmínku stojí i pozitivní hodnocení od populárního serveru Gizmodo nebo vyhlášení nejlepší mobilní hrou v Číně.

 

Android

Linkfy

Linkfy - Never miss a link
Cena: 19,99 Kč

Linkfy je praktická aplikace pro práci s URL adresami, která znatelně rozšíří možnosti systému Android. Po instalaci se integruje do nabídky „Sdílet“ a po otevření jakéhokoliv odkazu skrze tuto aplikaci získáte možnost ho uložit pro další použití, v případě zkrácené verze zobrazit cílovou adresu, zkopírovat do schránky či přeložit obsah stránky, na níž URL odkazuje.

Adresy uložené v aplikaci můžete používat nejen v telefonu, ale snadno se k nim dostanete i z počítače nebo jakéhokoliv zařízení připojeného do vaší domácí sítě.

Součástí aplikace je totiž praktický server, který bez jakéhokoliv nastavování vytvoří na lokální IP adrese jednoduché rozhraní zobrazující veškeré uložené odkazy a základní údaje o nich.

 

VR Black Hole

VR Black Hole
Cena: zdarma

VR Black Hole je aplikace exkluzivně určená pro VR platformu Google Cardboard. Po spuštění se posadíte do kokpitu futuristické vesmírné lodi a podíváte se do vzdálených zákoutí vesmíru, prohlédnete si černou díru a pokud budete mít dostatek odvahy, dokonce do ní můžete vletět.

Vývojáři slibují, že kromě úchvatného zážitku také získáte zajímavé informace o fyzikálním pozadí zobrazovaných vesmírných jevů, které mnohem lépe pochopíte s takto realistickou simulací.

Jako u každé VR aplikace i zde platí, že nejlepšího zážitku dosáhnete u smartphonů s vysokým rozlišením displeje a ideální je i OLED panel. Ten je speciálně efektní u této aplikace, kde se vyskytuje velké množství černých ploch, které vypadají na OLED mnohem reálněji než na běžných obrazovkách.

 

Currency Converter Easily+

Tato aplikace nabízí přehledný a rychlý převod naprosté většiny hlavních světových měn, kterých je v současnosti v nabídce více než 180. Kurzy jsou denně aktualizovány na základě dat z Google financí a jsou tak vždy relevantní i u těch nejobskurnějších platidel.

Nechybí dokonce ani nabídka převodu na a z Bitcoinu, přičemž kurzy jsou taktéž udržovány na základě denních dat. U této kryptoměny ale navíc aplikace zobrazí nejbližší dostupný bod umožňující nákup či prodej přímo na místě.

Aktuálně je k plné funkčnosti potřeba internetové připojení, ale vývojáři slibují již brzy vypustit i offline režim.

 

Zen Alarm Clock

Zen Alarm Clock
Cena: 54,99 Kč

Poněkud netradiční tečkou na konec je budík Zen Alarm Clock, který vás bude budit pomocí speciálně vybraných melodií, které údajně korespondují s vědeckými výzkumy a měly by vás tak budit maximálně ohleduplně.

Součástí aplikace jsou i stopky, časovač a zobrazení data a času ve světových metropolích.

Ať už se rozhodneme věřit vývojářům tvrzení o vědecky podložených melodiích, nebo ne, faktem je, že probuzení příjemnou relaxační hudbou je o dost příjemnější, než agresivní elektronické pípání výchozích melodií.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

5 komentářů

  1. A na Windows to jsou
    Connected devices
    Musixmatch

  2. Co se týče slev aplikací pro android, rozhodně doporučuji ke stažení aplikaci viz odkaz, která každý den nabízí poměrně hodně aplikací a her buď zdarma nebo se slevou:

    [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).