Představujeme nové PocketPC: Asus P535 s GPS a Wi-Fi

Asus P535Společnost Asus připravuje nové a velmi výkonné PocketPC, které se označuje jako P535. Jedná se o nepřímého nástupce staršího modelu P525, o kterém jsme informovali zde. P535 už nebude nabízet vlastní numerický blok kláves, svým designem se řadí mezi klasické kapesní počítače. Kromě tradičních funkcí, které si představíme o několik řádků níže, nás P535 překvapí integrovaným GPS přijímačem SiRF Star III.

P535 bude využívat možností operačního systému Windows Mobile 5.0 Phone edition, pohánět jej bude procesor Intel Xscale taktovaný na 520Mhz, jedná se o stejný procesor, který najdeme například v Qteku 9000. Dotykový displej nabídne QVGA rozlišení (240x320px), úhlopříčku 2.8″ a zobrazí 65k barev. S pamětí je na tom také velmi slušně, 256MB ROM v kombinaci s 64MB operační paměti RAM plně postačí i pro náročnější aplikace. Bezdrátová konektivita bude zastoupena technologií Bluetooth 2.0 včetně EDR, která ještě více zvyšuje celkovou datovou propustnost, výrobce ale nezapomněl ani na Wi-Fi 802.11b/g.

Funkce telefonu jsou zastoupeny tribandovým GSM modulem s podporou GPRS třídy 10, EDGE už se sem bohužel nevešlo. Slot je na paměťové karty typu miniSD, jistě potěší i integrovaná 2Mpx kamera s přisvětlovací diodou. K počítači se P535 bude připojovat klasickým miniUSB konektorem. Hmotnost tohoto fešáka se zastavila na rovných 150 gramech. A kdy se na něj můžeme těšit? Už v prosinci tohoto roku, prodávat se bude za částku 599 euro (cca 17000,- Kč).

1

Zdroj: PocketPCthoughts

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku