TOPlist

Představujeme nabušené PocketPC M.A.G.I.C. (Aktualizováno)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

M.A.G.I.C. prototypeMožná si během čtení těchto řádků budete myslet, že se jedná o nějaký předaprílový žertík, ale ne, klidně se podívejte na datum a směle pokračujte v četbě. Malajská společnost Advance Tech Communications dnes představila prototyp svého PocketPC, které se nemusí stydět ani po boku Universala, a to i kdyby Magic odhodil třeba 256MB RAM.

Ale začněme pěkně od začátku, operační systém bude již klasicky Windows Mobile 5.0 ve verzi Phone edition, takt procesoru celkem solidně vybočuje z klasicky zajeté řady, těšit se tak můžete na plných 624Mhz (Intel Xscale). Nechybí ani grafický akcelerátor v podobě čipu 2700G3 s vlastní pamětí. Z podporovaných sítí jmenujme čtyřpásmové GSM, GPRS, Wi-Fi 802.11b, EDGE, Bluetooth 2.0, GPS a Infraport. Dále nechybí podpora protokolu SIP, Magic tedy bude hravě zvládat videokomunikace. Zamrzí snad jedině podpora UMTS sítí.

Jak jsem psal již v úvodu, i po odhození 256MB RAM by Magicu pořád 256MB zbývalo, logickým součtem tedy docílíme neuvěřitelné kapacity 512MB RAM a 512MB ROM. Pokud je vám i tohle málo, připočítejte si ještě 8GB hard disk a slot pro paměťové karty MicroSD klidně zalepte žvýkačkou. Dotykové displeje má zařízení dva, vnější a vnitřní. Oba mají bohužel jen QVGA rozlišení, vnější pak nabídne úhlopříčku 2.8″ a vnitřní 3.5″.

Fotoaparáty v Magicu naleznete také dva, a aby těch dvojek nebylo málo, jsou oba dva 2Mpx. Kromě klasických fotek zvládnout natáčet i video. Z dalších vlastností nesmím zapomenout třeba na VGA výstup, stereo sluchátka, 3.5mm výstup na sluchátka. Nepříjemným faktorem může být snad jedině hmotnost, která je rovných 300g. Rozměry zařízení jsou 125x70x32mm. Jak si můžete všimnout z obrázků, nechybí ani integrovaná klávesnice.

Jelikož se jedná o prototyp, není známo, kdy se zařízení objeví ve finální podobě a za jakou cenu bude nabízeno zájemcům, ale osobně bych pod 30 000,- nekoukal. Další informace naleznete na oficiálních stránkách výrobce.

Aktualizováno 8.3.2006:
Máme pro vás čerstvé informace přímo od výrobce Magica (společnosti ATC). Toto zařízení bude oficiálně uvedeno na trh v druhé polovině letošního roku, nejprve se začne prodávat na asijském trhu, ale zhruba s měsíčním spožděním se Magic začne prodávat i v Evropě a USA. V současné době výrobce hledá pro poslední dva kontinenty vhodného distributora. Známe také orientační cenu, ta by se měla pohybovat okolo 1500$. V komentářích byl dotaz, zda zařízení podporuje USB Host – ano podporuje, nabízí totiž USB ve verzi 2.0. Pokud máte další dotazy týkající se tohoto komunikátoru, pište je prosím do komentářů.

Fotografie:
1
2

3

Zdroj: MSmobiles

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku