Představujeme elegantní PocketPC Sharp W-Zero3 \”es” s VGA displejem

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

W-Zero3 Server Akihabara News včera přinesl unikátní fotografie nového komunikátoru společnosti Shapr. Jedná se o model W-Zero3 “es”, který navazuje na svého předchůdce W-Zero3, avšak kromě líbivého designu přináší řadu dalších vylepšení.

Model “es” představily na tiskové konferenci hned tři společnosti – Sharp, Microsoft a Willcom, jedná se tedy o jejich společné dílo. Jak už bývá dobrým zvykem každého slušně vychovaného PocketPC, i tento model běží na Windows Mobile 5.0 Phone edition. Uvnitř mu tepe procesor Intel Xscale o frekvenci 416Mhz. K dispozici má 128MB ROM a 64MB RAM paměti.

Jeho největším lákadlem je však aktivní TFT displej s rozlišením 480x640px a úhlopříčkou 2.8″. škoda, že displeje se stejným rozlišením nemontuje do svých zařízení i HTC (kromě Universala), takový HTC TyTN (Hermes) s VGA displejem by byl opravdovým lákadlem. Zpět ale k zařízení od Sharpu. Ten dále nabízí integrovaný 1.3Mpx fotoaparát a slot pro MiniSD karty. Jeho rozměry jsou 135 x 56 x 21mm, hmotnost není zrovna nejmenší; 175 gramů. Jak je dále patrné z fotografií, “esko” nabízí kromě klasické klávesnice, kterou známe ze smartphonů, také vlastní hardwarovou klávesnici pro pohodlnější psaní. Konstrukce telefonu je výsuvná, v případě potřeby stačí (podobně jako u Varia) pouze vysunout spodní díl zařízení a můžete začít psát.

1 2

V Evropě se s ním ale nesetkáme, jelikož neobsahuje GSM modul a je určený pouze pro japonské PHS sítě 3.generace. Určitě by nebylo na škodu, kdyby výrobce připravil i evropskou GSM verzi. Kromě toho mu chybí i podpora takových funkcí, jako je Bluetooth nebo Wi-Fi, což ale Japoncům až tolik nevadí, jelikož jejich sítě 3. generace nabízejí trochu jiný luxus.

3 4 

Na oficiálních stránkách společnosti Sharp si můžete prohlédnout pěknou flashovou animaci, na které se vám Sharp W-Zero3 “es” představí v celé své kráse.

5 6

Zdroje: PocketPCthoughts, Akihabara News, Sharp.co.jp

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku