Představení Galaxy S24 má jasnější obrysy. Možná se dočkáme dříve než obvykle – SMARTmania.cz

Představení Galaxy S24 má jasnější obrysy. Možná se dočkáme dříve než obvykle

Maketa chytrého telefonu Samsung Galaxy S24
  • Vlajkové modely z řady Galaxy S24 očekáváme začátkem příštího roku
  • Podle spekulací má ale konkrétní představení proběhnout o něco dříve, než jsme byli zvyklí
  • Důvody má k tomu Samsung poměrně pragmatické

Představení nových vlajkových modelů od Samsungu patří společně s představením iPhonů mezi nejočekávanější technologické události roku. Zatímco Apple své novinky pro nadcházející sezónu již představil, v případě jihokorejského giganta si budeme muset jako již tradičně počkat na začátek příštího roku, kdy Samsung povětšinou odhaluje novinky ze své řady Galaxy S. Konkrétní datum přitom bývá dlouhou dobu zahaleno tajemstvím a jinak tomu až doposud nebylo ani v tomto případě.

Představení se nejspíše dočkáme už 18. ledna

Nicméně leakeři nikdy nespí, což platí také o známé osobě skrývající se pod přezdívkou Ice Universe. Ten se může pochlubit úctyhodnou přesností svých spekulací ohledně produktů firmy ze Soulu, přičemž i tentokrát přišel s možným datem představení vlajkových modelů Galaxy S24 dříve než sama firma. Ice Universe potvrdil tradiční období, kterým je začátek roku, nicméně podle něj se příští konference Unpacked oproti těm minulým odehraje překvapivě brzy.

Ice Universe Galaxy S24 únik informací
K odhalení nových vlajkových modelů by mohlo dojít o něco dříve, než jsme zvyklí

Konkrétně má Samsung své novinky představit již 18. ledna, byť leaker upozorňuje, že se v současné době rozhodně nejedná o pevné datum. Zřejmě se jedná teprve o první nástřel možného představení a je poměrně pravděpodobné, že se datum ještě posune, ať už jedním, či druhým směrem.Samsung Galaxy S23 Ultra v bílé barvěNepřehlédněte

Samsung Galaxy S24 Ultra odtajněn! Máme klíčové parametry

Naposledy Samsung takto brzo představoval řadu Galaxy S21 v roce 2021, přičemž v té době k tomu měl pádný důvod – chtěl co nejdříve nastartovat prodeje po končící pandemii koronaviru. Letos by k tomu měl mít mnohem pragmatičtější důvod. Samsung by totiž rád spolu s Qualcommem představil novou generaci vlajkových čipsetů co možná nejdříve a prozatím to vypadá, že by novinka mohla být hotová už v lednu.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku