Domů » Bleskovky » Předobjednávky iPhone X překvapily i samotný Apple, čekací doba roste

Předobjednávky iPhone X překvapily i samotný Apple, čekací doba roste

Apple v pátek odstartoval předobjednávky výročního iPhonu X, jehož dostupnost bude zpočátku zbrzděna nedostatkem TrueDepth kamer pro autentizaci uživatele na základě 3D skenu jeho obličeje. Nejrychlejší zájemci dostanou svůj iPhone X již příští pátek 3. listopadu, většina si ale bude muset počkat výrazně déle; aktuálně jsou dodací lhůty ze stránek Apple stanoveny na 5 – 6 týdnů, což znamená dostupnost nejdříve na začátku prosince.

Ani tato skutečnost však zřejmě fanouškům jablečných zařízení nevadí, a raději si na nový iPhone X počkají, než aby si koupili již dostupnou evoluční dvojici iPhone 8 a 8 Plus. To dokazuje i komentář Apple, který po několika hodinách po zahájení předprodeje iPhone X oznámil, že zájem je zcela „mimo grafy“ a že se jedná o nejsilnější předobjednávky v historii Apple.

Bohužel i přes silné předobjednávky iPhonů X zřejmě jejich nedostatek způsobí, že Apple nepřekoná loňský rekord v počtu prodaných telefonů (78,3 milionů) ve čtvrtém čtvrtletí. O to více jich však bude prodáno ve čtvrtletí následujícím, takže o příjmy a vysoké zisky rozhodně nemusí mít v Cupertinu strach.

Apple: kvůli navýšení výroby nehodláme snižovat kvalitu komponent Face ID

Nám iPhone X dorazí do redakce hned 3. listopadu, takže se už brzy budete moci těšit na naše první dojmy a videopohled.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
53 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments