Domů » Bleskovky » Apple boduje: TrueDepth kamera má před konkurencí náskok několik let

Apple boduje: TrueDepth kamera má před konkurencí náskok několik let

iPhone X je bezesporu velmi revolučním zařízením, minimálně pak v porovnání s ostatními telefony „jablečné“ rodiny. Jak se ale nyní zdá, přeci jen má iPhone X navrch i nad ostatními vlajkovými loděmi ze stáje Android, informoval o tom analytik KGI Securities Ming-Chi Kuo.

Podle něj je nový kamerový systém iPhone X, nazývaný jako TrueDepth, o celého 2,5 roku před veškerou „androidí“ konkurencí. Funkcionalitou i celkovou UX je údajně nový systém na velmi vysoké úrovni a vyrovnat se mu nebude vůbec jednoduché. Původní odhady měly za to, že by se dala technologie „zkopírovat“ pro využití ostatními výrobci do jednoho až dvou let, nynější odhady jsou však skeptičtější. Podle Kua jsou právě toto inovace, které Apple tak žalostně již delší dobu potřeboval, a které povedou k několikaletému náskoku před konkurencí, jakou je Samsung a jiní. Údajně bychom se také mohli v blízké době dočkat rozšíření technologie i do dalších produktů společnosti.

Všechno dobré má však i své nevýhody. Právě komplexnost celého kamerového systému bude s největší pravděpodobností stát za pozdržením dostupnosti nového modelu X. Pokud půjde vše podle plánu, měli bychom se nového modelu dočkat již 3. listopadu, ovšem pouze v malých množstvích. Na ty největší dodávky si tak budeme muset nejspíše počkat do začátku příštího roku.

iPhone X: Apple ukázal nejlepší iPhone všech dob

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

75 komentářů

 1. Pán se jistě milí a zdejší odborníci jistě osvětlí, že je tomu jinak, včetně toho, od jaké konkurence je toto zkopírováno. Snad se to donese až k němu.

  • Chod sa uz prosim ta liecit …

  • Spíš by se měl ještě jít učit když není schopný se ani naučit vyjmenovaná slova po M :D

  • a k čomu je táto revolučná technológia taká užitočná??? aby nahradila overenú a rýchlu čítačku prstov, pomalším, menej spoľahlivím a menej konfortým prihlasovsním tvárou???? alebo na animoji??? tak ak toto je revolúcia tak zaplať pánbúh

  • Proč to řešíš? Žij si v klidu se svým prehistorickým Android telefonem, nikdo není na tvoje pyskování o tom, jak ti to stačí, zvědavej.

  • Už jsem to psal několikrát:/ Co např. odezírání ze rtů (fakt sem netahej smile detect, to je fakt jiná úroveň) nebo značkové řeči pro Zpřístupnění? To že to nedělá teď neznamená, že nebude potom. Prostě vnímání prostoru a povrchu před telefonem.

   Ach jo, jsi za školou…?:/

  • Uní, už si proboha kup ten iPhone. Možná pak nebudeš číst jenom marketingove materiály od Applu a najdeš si čas i na naučení základu gramatiky.

  • Psal jsem to několikrát, tak už si to konečně zapamatuj a pořád se neptej. Je to kopie Intel RealSense technologie staré několik let a využívané pro to samé u Windows Hello.

  • No tématem je Android konkurence (pokud jsem pochopil článek správně), ale tak snad si to daný pán přečte, tedy dle očekávání, zde vysvětleno. Good job, Češi to zase dokázali:)

  • Tematem je veskera konkurence, ktorá podla článku bude musieť 2,5 roka objavovat co objavil apple. Ale pritom už to existuje napr na lumii 950xl. Možno je toto vylepšená verzia, ale vývoj je o tom že niekto prinesie niečo nove. Len tie 2,5 roka sa mi zdajú celkom prehnané…

  • „Jak se ale nyní zdá, přeci jen má iPhone X navrch i nad ostatními vlajkovými loděmi ze stáje Android, informoval o tom analytik KGI Securities Ming-Chi Kuo.“

   Z tohoto chápu, že je tématem aktuální ten, ne historie. Android.

  • Tematem je konkurencia. V článku pisu že ju budú musieť 2,5 roka dobiehať. To že vytrhli akurát android ktorý zatiaľ nema takú technológiu, nemení nic na dajte že podobná technológia v podani iris už na svete je nejakú dobu. A hystoia to je keďže už je na svete nejaký ten piatok. Nepouziva sa len v mobiloch ale aj na iných zariadeniach pokial viem. Myslím že by nebol problem nejaký ten skener pre android kúpiť od ms alebo intelu pre nejaký Samsung keby veľmi chcel a nemusel by nic vymýšľať. Len ho aplikovať. To vyvracia fakt o android fonoch že ho nemôžu mat. Nikto totiž nepisal že ho musi vymyslieť výrobca android telefónoch, staci ju aplikovať a použiť dostupnu už vyrobenú technológiu.

  • tomas (neregistrovaný): Prostě jak jsem psal, zdejší odborníci prostě vědí lépe, než dané kapacity. Úplně to samé bylo u téma úroveň fotoaparátů iOS vs Android. Maník (prakticky z Google) něco řekl, zdejší elita ho rozcupovala:)

  • tomas (neregistrovaný): Ale tak to samozřejmě nemusí být jen o té kameře, resp. senzorech, potřebuješ na to i ten čip, kam se ukládají údaje (jasně, číňani to nepotřebují, ti to prostě posílají na server že), takže zásah do návrhu základní desky. Také na to potřebuješ podporu v OS a API pro aplikace. Atd.
   Si to představuješ jako Hurvínek válku:) Co myslíš že Apple na tom 3 roky vyvíjel? Jako že za půl roku měl hotovo a pak se nudil?:D

  • Zeby vyvijal skener? Ty hurvinek. Jasne že aj program ale hlavne skenery

  • @tomas Ta technologie na L950 skenuje duhovku a je úplně jiná, než o čem se tu mluví. Windows Hello bylo myšleno na PC, kde lze RealSense kamery sehnat.

   To jestli je to Android nebo Windows je úplně jedno, chtěls vědět odkud to okopírovali. A to že analytik nemá páru o čem mluví není nic neobvyklého, naopak bych řekl, že je to spíše běžné.

   I autoři na místním „odborném“ serveru nemají často páru o čem píší.

  • Hmm. Takže na iPhone neskenuje duhovku? Len tvar? To by zmysel nedavalo, pri dvojičkách by sa dal obyst. Musí tam skenovať aj duhovku. Inak by sa dal odomknúť aj plastickou napodobeninou nejakou maketou ako to prezentovali.

  • tomas (neregistrovaný): Chlape, vše bylo na Keynote, vše již probráno. Vyjma zkušeností plebsu, ty nejsou:) A ano, dvojčata jsou s rizikem, i to bylo řečeno na Keynote.

  • Duhovku to neskenuje, je to 3D scan obličeje, který je však poměrně podrobný. Dvojčata to v některých případech přihlásí obě, ale taky ne vždy. Stejná technologie je použitá i na ty 3D smajlíky, které Intel také představil před více než 2 lety. Naopak to ale funguje třeba v naprosté tmě (má to infra část). Na PC je také možné nastavit, jestli to bude brát v brýlích nebo třeba v paruce (= jiném sestřihu) standardně ne.

   Pár videí k tomu:
   Dvojčata:
   [odkaz]
   Rozpoznání ve tmě a fotka:
   [odkaz]
   Brýle, masky a nastavení:
   [odkaz]

   A tohle není ukázka 3D hovínka z konference Apple, ale 3 roky stará ukázka v podstatě toho samého…
   [odkaz]

  • Jirka… Nic nemení na dajte že ta technológia už tu je. Možno ju apple trochu vylepsil. Neviem. To nevieš ani ty. Ale zeby to bola technológia s naskokom 2,5 roka to pochybujem…

  • Jirka ked ti nedávajú zmysel moje príspevky, treba dostudovat zakladnu školu. V 20 rokoch by bolo na case. ????

 2. A v čem že konkrétně pro uživatele je to tak úžasná technologie?

 3. Myslím si, že toto nechá ostatní výrobce chladnými stejně jako ta technologie na sílu stisku. Ono je to hezké, ale zbytečně nákladné a v podstatě to udělá to samé co čtečka otisku prstu. Neříkám, že principielně je to to samé, ale Windows Hello tu je už několik let a také ostatní výrobce nezajímá. Ona celkově autentizace snímáním obličeje, ať už to funguje jakkoli, mi přijde jako slepá větev v autentizaci. Proto je mi i ostatně divné, že se Apple rozhodl jít touto cestou.

  • Tak klasická džungle Androidu. Bez unifikace API od Google/AOSP to nemá moc smysl. A Google není moc pružný, resp. má jiné priority. Dost toho např Samsung musí prgat za své. A pak se nadává, že je drahý :D

  • presne tak! mobil ovládaš rukami a nie ksichtom.

  • Proč? Co když jsi nevidomý? Nesmíš ovládat hlasem či miminkou? Tobě to překáží?

  • Od kedy nevidomý ľudia používajú iPhone? Na to sú iné zariadenia

  • uni: co máš za telefon prosím tě?

  • MemeLord (neregistrovaný): OMG

   jirxu: Jako primární Alcatel Idol 4S, přesněji TCL 6070K. Souvislost?

  • A, tak uni nam upgradoval z lenova na TCL :)

  • souvislot taková, že je těžce úchylný hejtit klasickou džungli androidu a chválit ovečný systém a telefony a přitom používat to zjevné zlo:))
   to dělají buď demagogové, kteří záměrně lžou, nebo debi*ové:)

  • jirxu: Nebo prostě dle potřeb. Nebo co se vyfasuje. Nebo na co je. Nebo co člověk dostane. Nebo… kdo ví;)

  • Force touch se nechytlo právě kvůli nepoužitelnosti Androidu – Google API neimplementoval, takže každá aplikace to musí řešit sama za sebe, popřípadě to za ně musí řešit výrobce HW, což je neskutečně drahé, nespolehlivé a pracné. Apple to vyřešil na úrovni systému, takže vývojáři stači přidat do zdrojového kódu pár řádků a bude to fungovat (a všude stejně). Ostatně tohle jde vidět i na rozpoznávání obličeje – aplikace nemá šanci poznat, jak jste se autorizoval, zda máte čtečku otisků nebo ten nový snímač.

   Windows Hello je tu pár let, není bůhvíjak spolehlivé a je snadno podvrhnutelné, proto jej nikdo nepoužívá. Ostatně i tak je tenhle argument totální blbost, protože i čtečky otisků jsou v počítačích spoustu let a dodnes se nechytly, zatímco u telefonů je to standard. Navíc autentizace obličeje je mnohem hůře oklamatelná jako otisk prstu.

   Ale je vtipné, že jste si vybral zrovna ten snímač tlaku. Zrovna to je dokonalý případ toho, jaké jsou nevýhody otevřeného a roztříštěného systému. Ani dobrý HW vám nepomůže k dobrému zařízení, protože bez integrace na systémové úrovni nebude její používání nikdy ani pohodlné, rozšířené a pravděpodobně ani uspokojivě funkční.

  • to Filip: palec nahoru Filipe…to je dokonale vyjádřeno. Teď jste svým příspěvkem z mnoha diskutujících udělal naprosté hlupáky.

  • Windows hello je podvrhnutelne? A nespolahlive? Nejaký odkaz? Prvýkrát to počujem. Keby to tak bolo tak smartmania by si to nedala ujsť a bolo by to tu omielane.

  • Filip: Ale v případě technologie síly stisku je jedno, jestli ji Google implemenruje do Androidu nebo ne. Pokud by jí třeba Samsung chtěl implementovat, tak si napíše ovladače sám a dodá je do svých zařízení. Nic co by nešlo udělat, pokud by mu to za to stálo. Ale vzhledem k tomu, že je tato technologie víceméně k ničemu a lze nahradit třeba obyčejným dlouhým stiskem, tak není důvod nic psát ani se sanžit.

  • shepii (neregistrovaný): a) to Samsung udělal, b) tvrdit, že zkratky jsou na nic (force touch navíc není jen o nich) jen pro to, že nemáš jako konkrétní uživatel kapacity z nich těžit je samozřejmě hovadina:/

  • uni: A to jsi vzal kde, že nejsem uživatel?

  • Preco ti to je divne ? Vsak to je len a len kvoli displeju aby mohli pouzit novy dizajn s tenkymi ramcekmi.

   Proste neries ci to je lepsie, horsie ako ctecka. Je to len a len kvoli dizajnu telefonu a ak sa niekomu paci tak uz moc nebude riesit autentifikaciu

 4. No, z článku jsme se nic, kromě toho, že někdo řekl, že je apple na míle popředu, nedozvěděli. Jen to vzbudilo místního apple fanatika Uniho, který má bojovou pohotovost a zase bude celý den sedět na netu.

  • Já jsem in peace, to jiní mají potřebu vyvracet pánovy slova a bojují:)

 5. Ta věc je jednoduchá. Kdyby nechal Apple čtečku i tuto novou technologii, každý si vybere co je mu příjemnější a Apple dostane body za snahu (a to i za cenu čtečky na zádech). Teď je to ale opět, tak jako naprosto pokaždé, v pozici, že Apple rozhodl, co je pro uživatele nejlepší. A konec. Stejně jako u jacku. A toto je myslím to, co lidem vadí. Ne to, že jde o čtečku nebo o xicht.

  • Poslední co výrobce chce je redundance, zvyšovat náklady, apod. Viz např. kolikrát modlené některými více konektorů že:)

  • Face ID je jedna z nejdražších položek, čtečka otisků by cenu markantně nezvýšila

  • Jj (neregistrovaný): Jako současná generace nebo ta v displeji nebo včetně daného vývoje technologie do displeje? Obávám se, že tvá kalkulace „markantně nezvýšila“ je všechno možné, jen ne adekvátní:)

 6. ach jo Apple sa bude predávať tak ako sa predával a reálne využitie tejto technológie je veľmi otázne nie v vždy v histórii techniky sa technologicky lepšie riešenie presadilo zatiaľ náročnosť výroby týchto dvoch modulov a veľká celková náročnosť chybovosť pri ich výrobe je momentálne na obtiaž uvidíme ešte aká bude v reálne spoľahlivosť uvedených modulov nemyslím spoľahlivosť rozpoznania tváre skôr spoľahlivosť po hardvérovej stránke lebo sú veľmi náročné na výrobu a zároveň to nie je must have feature ktorá by mobily bez tejto technológie degradovala na nepoužiteľné . a teraz pár osobných skúsenosti s ios 11.01 na mojom ip7 proste tragédia neoptimalizované fonty lagovanie . pád aplikácii a baterka to ani nehovorím ios 11 mal už 25% podiel ale ten len 22%(3% sa vrátilo na ios10) to sa ešte nikdy nestalo aby podiel klesal a nie stúpal . mne to pripadá ako že aj treťotriedny čínan lepšie odladí OS ako Apple čo ty nato UNI

  • a ešte doplním tento zle odladení IOS 11 má trápi ďaleko viac ako to že Apple vedie 2,5 roka pred konkurenciou ( at testovanie beta verzii bolo masové aj tak je to naprd a to má Apple absolútnu kontrolu na hardware aj software )

  • No uvidíme jak se s tím popasuje Google, až bude přecházet na 64bit only distribuci:) Jestli někdy s tím, jak je „progresivní“…

  • ach jo UNI poznaš to príslovie keď zdochla koza mne nech zdochne aj susedovi to presne ilustruje tvoje myslenie . Apple je technologický líder a má pod kontrolou všetko proces výroby aj software a vypustí toto jasne že android pravdepodobne bude mať väčšie problémy ale je aj x násobne fragmentovaný .
   si prečítaj toto
   [odkaz]

   kedy bol Jobs neskutočný puntičkár a detailista Apple bol známy že aj grafika fonty zarovnanie atd bolo iné a toto nie je sú bugy ale sa prejavuje nový štyl riadenia a filozofie ktorý pomaličky nahlodáva Apple

  • Jak souvisi zvysena spotreba energie se 64bit only?

  • zipiik (neregistrovaný): V souvislosti celkového stavu systému po takové změně. Na to stačil selský rozum ;)

 7. Bravo jedna jedníná věc kde jsou 2,5roku dopředu ale že když jsme psali že Qi je 8 let stará technologie a že apple se po 8 letech rozhodl použít bezdrát to bylo řečí že to nikoho nezajímá.. ještě horší 8 let než 2,5. Mě tohle nechává klidným, já si počkám na čtečku v display a na nějaký Face ID se zapomene velmi rychle.

  • Jsem vcelku přesvědčen, že TouchID návrat nezažije. Tohle je evoluční krok.

  • Touch id ako ho poznáme urcite nie, ale pod displayiom áno. A pride s tým aj apple ked sa im to podarí zrealizovať.

  • zatiaľ je o iPhone X malo informácii ako to funguje v praxi , ale ja napr. aj teraz mám iPhone po svojej pravici cca 25 cm od ruky teraz len posuniem ruky priložím a vidím počasie čas a iné poprípade si prečítam email a telefón nezdvihnem zo stola čiže predná kamera smeruje mimo moju tvár to iste aj doma na gauči telefón je na stolíku len natiahnem ruku skontrolujem alebo behám po dome prídem k stolu a skontrolujem(nutnosť iPhone nemá diódu a to my chýba najviac asi viac ako rozpoznávanie tváre) bez toho aby som ho zdvihol zo stola
   môj názor keď technológia bude schopná integrovať čítačku priamo do displeja (a to iste príde ) tak sa vráti a bude oboje , ja osobne keby si mám vybrať tak chcem u iPhone čitačku v displeji a diodu

  • Evoluční krok to je ale ne tak velky.

  • tomas (neregistrovaný): Poslední, kdo bude dělat redundantní věci je Apple:)

   jk001: Máš místo toho dvojťuk na displej. Pokud jde o kontrolu lockscreen. Na to není potřeba autentizace.

   Martin (neregistrovaný): Z dotykového principu se přešlo na nedotykový. Míra, co je velký, malý apod. ale netuším jak se určuje.

  • Uni… Pochybujem že apple bude posledný. Apple totiž čítačku pod displayiom už vyvija. Keby sa im podarilo tak už ho tam takú teraz. To myslíš fakt vážne co píšeš? Niekedy mam pochybnosti ci rozmýšľaš alebo mas len nutkanie odpísať aj ked len bl.bost

  • Tomasi, nezastavaje se ted uniho, ale cist od tebe, jak druhym rikas, ze pislu blbosti. Chlape, trosku soudnosti. Vzdyt tve komentare jsou suverenne nejtupejsi.

  • Jirka. Niečo konkrétne by nebolo? Petr?

  • Jirka… Takže apple nevyvija skener pod displayiom? Toto je ta blbosť co si myslel? Cas ukaze. Ja tvrdim že v budúcnosti toto bude to cim sa budú odpisovať vlajkové lode od strednej triedy. A vyrobcovia sa budú predbehovať kto pride prvý s touto technologiou. Nechajme sa prekvapiť petre. Len cas ukaze. ????????

  • Odpisovať = olisovat

 8. UNI už ma to nebaví zámerne si nepochopil že pre mňa je dôležite +- v rovnakom pomere odomknúť mobil alebo len skontrolovať notifikácie teraz ho zatiaľ podľa dostupných informácii musím zdvihnúť zo stola práve pre toto som si nekúpil Samsung s8 lebo či priložím prst zozadu počas zdvíhania mobilu alebo si oscanujem tvár je z hľadiska času jedno , a navyše prst sa priložiť už počas pohybu mobilu zo stola takže ani face id neodomkne skôr , akurát je v mobile jedno potencionálne kurvítko síce technologicky vyspelé ale nesmierne náročne na proces výroby navyše

 9. „TrueDepth kamera má před konkurencí náskok několik let“ – což jsme ostatně viděli i při oficiálním představením. Doufám, že Apple není před konkurencí několik let, ale třeba sto, abych se nedožil, že konkurence (kterou používám) dožene Apple a i můj smartphone bude takto špatně fungovat.

  • Ano, bylo to vidět. Takhle snímat miminku bylo možné nedávno velmi draze, teď je to v mobilu, slušná práce. Technologicky velekrok. Že plno lidí nevidí přes mluvící hovínko je ale smutné, ne že ne.

  • uni uni, měl bys vytáhnout opět hlavu z produktových listů Apple a trochu mínit označování superlativy každý prd, co Apple vymyslí. Apple byla roky společnost, která inovovala a i ty ostatní funkce, které konkurence měla už dávno vyladila k použitelnosti. Je toto dobře použitelné? Však i na keynote nám bylo představeno, jak bídně a mizerně to oproti čtečce prstů vlastně funguje. To hovínko máš v puse už roky ty. Protože jednou tu brečíš, že to přece není o tom, kdo tu funkci přinesl první (že je to o tom, kdo jí udělal použitelnou), a pak jsou tu situace, kdy prostě prvenství hraje prim. Nehraje drahý uni. Tys možná na keynote nekoukal, ale Apple už roky představoval funkce, které byly precizní a neselhaly. Tato funkce selhala už při představení. Nebo nám snad chceš namluvit, že je to sice brak, ale v reálu to bude použitelné? Takže já jsem rád, že je konkurence pozadu, protože pokud je toto budoucnost, tak to potěš koště. A tobě to může být stejně jedno, když si iPhone nikdy nekoupíš.
   Technologický velekrok bylo TouchID – první perfektně použitelná čtečka otisků prstů. Přiložím prst, když chci odemknout/platit, stane se. Toto je technologické selhání. Uživatele totiž nezajímá, na jakém principu to funguje, ale jak to funguje v reálu. A kdo jiný by nám dobrou (?) funkčnost měl lépe demonstrovat, než samotný vývojář technologie. Styď se.

  • Ale Menty, myslím, že stydě by ses měli ty. Sám dobře víš, že k trapasu, ke kterému došlo na Keynote, tak to nemělo zhola nic společného s funkčností a spolehlivostí fukce Face ID. Jistě sis na netu prošel různé zdroje a zjistil co bylo vlastní příčinou tohoto trapasu. Pokud ne, tak to uělej. To, že se to stalo zrovna na Keynote je skutečně chybou a Apple by si takové věci měl pohlídat, nicméně to je tak vše co se k tomu dá říct. Samozřejmě ty a tobě podobní z toho budete dělat tragédii a díky tomu tuhle technologickou vychytávku jste schponi zavrhnou hned na začátku, aniž by jste ji vubec měli možnost sami vyzkoušet.
   Je opravdu humorné čist tvé příspěvky, protože pokud má svou hlavu UNI vytáhnout z produktových listů Applu, pak je otázka odkud bys ji mě vytáhnou ty sám.

  • Schválně jestli to dá, jak si najít relevantní info k Keynote, tak to vytažení:)

  • Roman70, uni: No chlapci, mně je to jasný, že každej trapas Apple musíte bagatelizovat, nicméně já ani tak nemluvím o tom, že to nešlo napoprvé odemknout, ale o tom (co nejspíše vám uniklo díky tomu, jak jste Keynote hltali), že i když se to odemknout povedlo, tak to bylo neskutečně pomalé a nepraktické. Mně je jasné, že tu budete dělat, jak se nic neděje a tak. Ale zkuste se zamyslet. Když je to na Keynote, kde je tato funkce propagována, kde je pán nastrojený, když je to nespolehlivé a pomalé….tak ono to v reálu snad bude spolehlivější a rychlejší? Tomu nemůžete věřit ani vy dva snad :) iSheep jak se patří :)

  • A PS: To, že je to technologická vychytávka, to souhlasím. To ostatně je třeba čtečka duhovky taky. To nikdo nepopírá. Ale těm kecům o tom, jak je to náskok deset let, tomu tu věří maximálně tak uni. Opravil bych to na to, že technologická vychytávka to je, ale Apple bude trvat NĚKOLIK LET, než bude v praxi stejně dobře použitelná, jako TouchID. Proto, že jak jsem řekl, když to nefunguje na Keynote, nebude ani v reálu. A Romane, vím, že pro uniho je to nadliský úkol, ale prosím tebe aspoň, zkus se zamyslet: smartphone leží na stole, přijde email. Natáhnu ruku na TouchID, hotovo, odemčenu, přečtu. Nebo. Přijde email, tak budu šaškovat nad stolem (to je A) a strávím tím víc času (to je B). Chlapci….notak :)

  • Ja nechapu proc se tady dohadujete .. ani jeden z nas nevime jak dobre to bude ve skutecnosti fungovat a uvidime az budou nejake realne testy od uzivatelu … pak muzeme rict jak na tom Apple ve skutecnosti je.

  • to PetrCBR: Petře, my se tady nedohadujeme. Menty hodil myšlenku do placu a tak o tom diskutujeme. Jinak souhlasim s tím co jsi napsal. Čas ukáže jak tato technoligie v podáni Applu, bude fungovat. Já věří, že ano a že se to ujme a stane se to standardem pro ostatní výrobce MT.

  • to Menty: Menty, ty podšívko, co se mi to tady snažíš namluvit! Já nic nebagatelizuju. Jasně jsem řekl, že to byl od Applu trapas a že si to měli pohlídat. Tohle prostě byla bota jak prase. S tím pomalým odemykánim a nepraktičnosti a podobně, bych to zas tak dramaticky neviděl. Každopádně pomalu se připravuj na odemykáni svého telefonu pomocí Face ID, co nevidět to bude i na tom tvém (myšleno novém) telefonu :-)

   Nikdo přece nepopírá to, že čtečka duhovky není tech. vychytávka, ale o tom tady teď řeč neni. Bavíme se o True Depth kameře a technologiii FaceID s tím spojené. Nikdo tady, přece nenapsal, že je Apple deset let dopředu. I v nadpisu článku je napsáno 2,5 roku.

   A ten závěr nad kterým se máme zamyslet…Menty jsi inteligentní člověk, alespoň v to doufám, nemáš to odzkoušené a zrovna tak jako my. Nemůžeš přece tvrdit, že to prostě fungovat nebude. Nevíš jaké jsou konkrétní možnosti nastaveni, jak semto v praxi bude chovat atd. Nelze přece takto od zeleného stolu udělat takový závěr. Ani já nevím jestli to bude OK, ale pokud to bude fungovat jak Apple tvrdi, bude to evoluční krok ve vývoji MT. Třeba to ale opravdu bude stát za prd, ale to nám ukáže až čas a praktické zkušenosti uživatelů.

   Hezký večer

 10. Autori článku, prosím v čom má naskok? Je to to iste čo intel realsense camera, ten istý princíp. Jemná evolúcia. Ak vobec

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).