Domů » Bleskovky » Apple boduje: TrueDepth kamera má před konkurencí náskok několik let

Apple boduje: TrueDepth kamera má před konkurencí náskok několik let

iPhone X je bezesporu velmi revolučním zařízením, minimálně pak v porovnání s ostatními telefony „jablečné“ rodiny. Jak se ale nyní zdá, přeci jen má iPhone X navrch i nad ostatními vlajkovými loděmi ze stáje Android, informoval o tom analytik KGI Securities Ming-Chi Kuo.

Podle něj je nový kamerový systém iPhone X, nazývaný jako TrueDepth, o celého 2,5 roku před veškerou „androidí“ konkurencí. Funkcionalitou i celkovou UX je údajně nový systém na velmi vysoké úrovni a vyrovnat se mu nebude vůbec jednoduché. Původní odhady měly za to, že by se dala technologie „zkopírovat“ pro využití ostatními výrobci do jednoho až dvou let, nynější odhady jsou však skeptičtější. Podle Kua jsou právě toto inovace, které Apple tak žalostně již delší dobu potřeboval, a které povedou k několikaletému náskoku před konkurencí, jakou je Samsung a jiní. Údajně bychom se také mohli v blízké době dočkat rozšíření technologie i do dalších produktů společnosti.

Všechno dobré má však i své nevýhody. Právě komplexnost celého kamerového systému bude s největší pravděpodobností stát za pozdržením dostupnosti nového modelu X. Pokud půjde vše podle plánu, měli bychom se nového modelu dočkat již 3. listopadu, ovšem pouze v malých množstvích. Na ty největší dodávky si tak budeme muset nejspíše počkat do začátku příštího roku.

iPhone X: Apple ukázal nejlepší iPhone všech dob

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
75 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments