Tak přece: odlehčený Huawei P10 lite přichází na český trh

Původně to vypadalo, že se letos odlehčené varianty modelu Huawei P10 nedočkáme. Na premiéře v Barceloně výrobce odhalil jen svůj vlajkový model a také zvětšenou variantu Plus s nepatrně lepší výbavou a především inovovaným fotoaparátem. Navíc, Huawei letos představilo také model P9 Lite v edici pro rok 2017. A k němu dnes přichází další Lite verze, tentokrát vycházející z „pé-desítky“.

Na první pohled si nelze nevšimnout odlišného designu, který nepůsobí tak prémiově, jako u vlajkového modelu. Zmizel také duální fotoaparát, místo něj ve výbavě najdeme 12Mpx snímač. O zobrazování se stará 5,2″ Full HD displej a výkon dodává procesor Kirin 658 z vlastní díly.

Tip: Kompletní parametry Huawei P10 Lite včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.


Nepřehlédněte

Recenze Huawei P10: povedená evoluce

Operační systém Android 7.0 Nougat má k dispozici 3 GB RAM a 32GB interní úložiště. Kapacita vestavěného akumulátoru je 3000mAh a potěší i přítomnost rychlého nabíjení (9V/2A) či čtečka otisků prstů umístěná na zadní straně. Klasická verze Huawei P10 má čtečku integrovanou ve středovém tlačítku pod displejem.

huawei_p10_lite

Huawei P10 lite je k dispozici v černé, bílé, modré a zlaté barevné variantě za doporučenou maloobchodní cenu 8 999 Kč, z neoficiální distribuce lze telefon sehnat ještě zhruba o 1 000 Kč levněji.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku