Domů » Bleskovky » Operátoři uzavřeli dohodu. Pokrývání metra signálem konečně může začít

Operátoři uzavřeli dohodu. Pokrývání metra signálem konečně může začít

Skoro by se dalo napsat, že „peklo zamrzlo.“ První stanice pražského metra a části tunelů se totiž konečně dočkají pokrytí signálem 2G, 3G a LTE. O této skutečnosti dnes informovali všichni tři čeští operátoři. Ti společně uzavřeli dohodu o pokrývání metra rychlým mobilním internetem. V tuto chvíli ale nevíme, kdy by projekt mohl být dokončen, na upřesnění informací si tedy ještě budeme muset počkat.

„Společnosti Cetin, T-Mobile a Vodafone uzavřely dohodu o pokrytí stanic a tunelů metra signálem 2G, 3G a LTE v pilotním úseku trasy C Muzeum – Roztyly.  Firmy podepsaly smlouvy o výstavbě a provozu mobilní sítě a smlouvu o pronájmu optické sítě.  Současně byla zahájena jednání s Dopravním podnikem hlavního města Prahy. Zároveň firmy společně vypíší jednotlivá výběrová řízení (např.  na dodání projektové dokumentace či na dodavatele realizace projektu, atd.),“ stojí v tiskové zprávě. Právě společnost Cetin bude řešit pokrytí pro operátora O2.

Pokrývat signálem by se měl také nově vybudovaný úsek trasy A, konkrétně od stanic Dejvická do Motola. V nových stanicích metra trasy A již rychlý internet najdeme, na šíření signálu v tunelu se ale stále pracuje. V červenci se objevily informace o tom, že by pokrytí tunelů v tomto úseku mělo být hotové do čtyř měsíců.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments