Domů » Bleskovky » Pračka na bezdrátová sluchátka? Nový projekt se stal hitem Kickstarteru

Pračka na bezdrátová sluchátka? Nový projekt se stal hitem Kickstarteru

Udržovat sluchátka v čistotě je nezbytností nejen z hygienických důvodů, ale také kvůli prodloužení životnosti samotných sluchátek. Pot, ušní maz či prach a špína z našich kapes nedělá bezdrátovým sluchátkům dobře, což zcela zákonitě vede k jejich zanesení a zhoršení kvality zvuku. Cardlax Team z amerického státu Delaware přišli s originálním řešením – pračkou pro bezdrátová sluchátka.

Cardlax EarBuds Washer 1
Cardlax EarBuds Washer

Samozřejmě se nejedná o stejnou pračku, ve které perete své prádlo, ale o příslušenství vytvořené speciálně pro čistění bezdrátových špuntů a pecek. Cardlax EarBuds Washer je malá automatická pračka, která využívá jemnou houbičku a kartáček k tomu, aby sluchátka zbavila ušního mazu a jiných nečistot.

Cardlax - Automatic Earbuds Washer

Samotné čištění zabere zhruba 2 minuty. Bezdrátová sluchátka stačí vložit do malé pračky, místo pracího prášku postříkat sluchátka roztokem obsahujícím 70 % alkoholu, zavřít víko a stisknout tlačítko, které se postará o zbytek. Pro vyčištění těžko přístupných míst je na těle přístroje umístěn i malý rotující kartáček, kterým odstraníte ušní maz a nečistoty prakticky odkudkoli.

Cardlax EarBuds Washer 2
Cardlax EarBuds Washer

Nepřehlédněte – Češi válcují KickStarter unikátními hybridními hodinkami s e-ink displejem

Cardlax EarBuds Washer je kompatibilní nejen s Apple AirPods, ale také z celou řadou jiných bezdrátových sluchátek, od Bose po Samsungy. V Cardlax EarBuds Washer můžete čistit také naslouchátka. Životnost pračky pro sluchátka má být až 6 let, a pokud ji podpoříte na Kickstarteru s předstihem, můžete ji získat od 33 dolarů (cca 715 korun).

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Některým prasákům by se spíš hodila pračka na uši. Tohle fakt nepotřebuje člověk, který dodržuje základní hygienické návyky.

  2. Větší zbytečnost jsem snad jaktěživ neviděl.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).