Pračka na bezdrátová sluchátka? Nový projekt se stal hitem Kickstarteru

Cardlax EarBuds Washer 1

Udržovat sluchátka v čistotě je nezbytností nejen z hygienických důvodů, ale také kvůli prodloužení životnosti samotných sluchátek. Pot, ušní maz či prach a špína z našich kapes nedělá bezdrátovým sluchátkům dobře, což zcela zákonitě vede k jejich zanesení a zhoršení kvality zvuku. Cardlax Team z amerického státu Delaware přišli s originálním řešením – pračkou pro bezdrátová sluchátka.

Samozřejmě se nejedná o stejnou pračku, ve které perete své prádlo, ale o příslušenství vytvořené speciálně pro čistění bezdrátových špuntů a pecek. Cardlax EarBuds Washer je malá automatická pračka, která využívá jemnou houbičku a kartáček k tomu, aby sluchátka zbavila ušního mazu a jiných nečistot.

Cardlax - Automatic Earbuds Washer

Samotné čištění zabere zhruba 2 minuty. Bezdrátová sluchátka stačí vložit do malé pračky, místo pracího prášku postříkat sluchátka roztokem obsahujícím 70 % alkoholu, zavřít víko a stisknout tlačítko, které se postará o zbytek. Pro vyčištění těžko přístupných míst je na těle přístroje umístěn i malý rotující kartáček, kterým odstraníte ušní maz a nečistoty prakticky odkudkoli.

Cardlax EarBuds Washer 2
Cardlax EarBuds Washer

Nepřehlédněte – Češi válcují KickStarter unikátními hybridními hodinkami s e-ink displejem

Cardlax EarBuds Washer je kompatibilní nejen s Apple AirPods, ale také z celou řadou jiných bezdrátových sluchátek, od Bose po Samsungy. V Cardlax EarBuds Washer můžete čistit také naslouchátka. Životnost pračky pro sluchátka má být až 6 let, a pokud ji podpoříte na Kickstarteru s předstihem, můžete ji získat od 33 dolarů (cca 715 korun).

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku