Apple AirPods 2: voděodolné tělo, lepší výdrž a potlačení okolního hluku

Druhé generace bezdrátových sluchátek Apple AirPods se již připravuje, ale podle dostupných zdrojů se jí nedočkáme dříve než v roce 2019. Apple se totiž zřejmě rozhodl nepřijít v letošním roce s drobnými vylepšeními stávajícího modelu, ale počká na větší množství vylepšení, která nabídnou Apple AirPods 2.

Apple AirPods první generace

Nová bezdrátová sluchátka dostanou vícero vylepšení, mezi která se řadí například implementace koprocesoru W2, který oproti předchozí generaci nabídne větší efektivitu využití energie až o 50 % a výdrž baterie by se kvůli tomu měla zvýšit. AirPods 2 by měly nabídnout funkci always-on Siri, takže je probudíte pomocí hlasu a i ovládání bude úzce spojeno s asistentkou od Applu. Potlačení okolního hluku, o kterém se v souvislosti s novou generací také mluví, bude pasivní, což v případě takto malých sluchátek není velké překvapení.

Jednou z velkých změn bude odolnost vůči vodě, přesná IP certifikace však zatím není známa. Je velmi pravděpodobné, že přípravy nové generace zapříčiní pokles ceny stávajících AirPods, které by pak mohly zaznamenat zvýšení prodejnosti.

Autor článku
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku