Domů » Bleskovky » Češi válcují KickStarter unikátními hybridními hodinkami s e-ink displejem

Češi válcují KickStarter unikátními hybridními hodinkami s e-ink displejem

Tradiční výrobci hodinek to v současnosti nemají vůbec lehké, konkurencí jsou jim technologické společnosti, které vám na zápěstí dodají nejen ukazatel času, ale také hromadu dalších funkcí, pro které byste jinak museli sahat do kapsy pro smartphone. Český výrobce hodinek Leitners se tímto trendem nenechal zviklat a představil hybridní hodinky Ad Maiora, s nimiž se pokouší dobýt KickStarter. A zatím se mu to daří více než dobře.

Původního cíle 30 000 euro firma dosáhla během 24 minut a během prvních 24 hodin se jim podařilo získat částku 100 000 eur. K dnešnímu dni mají více než 355 zákazníků a celková podpora přesáhla 160 000 euro. Díky tomu se projekt řadí k nejúspěšnějším crowdfundingovým kampaním v České republice.

leitners 2
Leitners Ad Maiora: unikátní hybridní hodinky s e-ink displejem

Leitners Ad Maiora: elegantní a přitom chytré hodinky

Hodinky Ad Maiora jsou na první pohled elegantním zařízením, kterému byste chytré funkce ani nepřisuzovali. Tělo je vyrobeno z nerezové oceli, sklo je safírové, řemínky si můžete připojit kovové, kožené nebo pryžové. Pásek si můžete vybrat přímo u Leitners, nebo připojíte svůj vlastní, osička má šířku 22 milimetrů. Diametr hodinek je 42 milimetrů, hloubka pak 12,6 mm, výrobce slibuje voděodolnost až do 100 metrů.

Leitners Hybrid Smartwatch - The Future of Automatic Watches (Kickstarter Promo)

Ovládání hodinek zajišťuje dvojice tlačítek a otočná korunka na pravé straně, a také otočná luneta obepínající ciferník. Tu si můžete vybrat rovnou ve dvou provedeních (hladká, vroubkovaná), stejně tak si můžete zvolit, zda chcete lunetu a tělo hodinek černé, či stříbrné. Zvolit si také můžete barvu ciferníku.

Nepřestávají ukazovat čas

Oproti nedávno recenzovaným Withings ScanWatch volí hodinky od Leitners mírně odlišnou cestu – nemají tolik zdravotních funkcí, zato se chlubí v podstatě nekonečnou výdrží. Čas totiž není řízen digitálně, ale hodinkovým strojkem Miyota 9039, který se natahuje prostými pohyby ruky. V klidovém režimu pak hodinky vydrží ukazovat přesný čas až 42 hodin.

leitners 1

Nyní se pojďme podívat na přídavné funkce, které zobrazuje velký e-ink displej vyplňující celý prostor pod ručikami. Jeho výhodou, že spotřebovává energii pouze při překreslování obsahu, avšak zřejmě kvůli nízké kapacitě akumulátoru je výdrž chytrých funkcí pouze 1 týden. O dobíjení se stará nabíječka zakončená USB-C konektorem.

Na displeji ve výchozím stavu vidíte digitální čas a datum, zobrazit si dále můžete stopky, odpočet, světový čas a budíky. Z chytrých funkcí pak jmenujme:

 • notifikace z telefonu a náhledy zpráv
 • sledování sportovních aktivit včetně ukazatele výšky a přesného trackování s pomocí GPS
 • sledování spánku
 • ukazatel plnění denních cílů
 • monitoring srdeční frekvence a okysličení krve
 • ovládání hudebního přehrávače a fotoaparátu ve smartphonu

Cena a dostupnost

Dá se tak předpokládat, že hodinky půjdou do masové produkce, přičemž k prvním šťastlivcům by se měly dostat v polovině příštího roku. Výrobce počítá s prodejní cenou 1 100 EUR (asi 29 200 korun), avšak v rámci KickStarterové kampaně je můžete získat už za 469 EUR (asi 12 500 korun).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. To ste az teraz zistili, ze su e ink displeje :) Som prekvapeny, ze tu neni ziaden clanok o mobiloch s eink displejmi. Ci uz smartphone od Hisense s farebnym eink displejom a vydrzou dva tyzdne a podobne. [odkaz]

  • A jinak si v pořádku? [odkaz] 😅 stačilo 5 sec a použít vyhledávání tady. Ale chápu, Slovák.

  • Nrvsimol som si nikde smartfone s farebnym eink displejom vo vassom odkaze, ale chapem treba urazat. Cech.

  • Som prekvapeny, ze tu neni ziaden clanok o mobiloch s eink displejmi.
   Kde je tam něco o barevném displeji? Ale chápu, Horní Uhry.

  • Sudetaku uz si vyriesil svoje hranice s risou anebo ti rodicia este nepovedali ze si z programu lebensborn?Sudetaku.

 2. Super, keď odíde batéria alebo nepropietarná nabíjačka a nebude sa dať už zohnať nová,, tak bude fungovať aspoň čas. Keby to malo Qi nabíjanie, tak za 500 by to bolo super

 3. Tyhle veci stoji a padaji s kvalitou obsluzneho SW. Takze napad dobry, ale hodne bude zalezet na provedeni.

 4. „“nenechal zviklat a představil hybridní““

  ZVYKLAT – Jezisi to je na kulku :-D

  • „Zviklat“ je samozřejmě správně. Nebo to tam bylo jinak a už je to opravené?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).