Domů » Bleskovky » Používáte rodinné předplatné Spotify? Nově budete muset začít hlásit polohu

Používáte rodinné předplatné Spotify? Nově budete muset začít hlásit polohu

Měsíční předplatné Spotify stojí příjemných 5,99 EUR (156 Kč). V nabídce je ale i rodinná varianta, která za 8,99 EUR (234 Kč) měsíčně poskytne přístup k premium verzi služby až šesti lidem. Cena na osobu potom klesne na necelého 1,5 EUR, což je ani ne 40 Kč.

Funkce je od počátku zamýšlená – jak už ostatně název napovídá – pro rodiny. Vzhledem k lákavé slevě se však stalo běžnou praxí se na „rodince“ domluvit s kamarády a platby si dělit. Tomu se však nyní ve Spotify rozhodli poměrně radikálním způsobem učinit přítrž.

Nechcete sdílet svojí polohu se Spotify? Připlatíte si

Podle aktualizovaných podmínek služby budou muset nově všichni lidé v režimu Spotify Family sdělit, kde přesně bydlí. K tomu budou moci použít automatické určení polohy, nebo bydliště vyznačit na mapě. Ani tak se však nezbaví možného sledování. Spotify má totiž namátkově kontrolovat vaši polohu a podle toho určit, jestli skutečně žijete pod stejnou střechou, jako ostatní členové plánu.

Spotify tuto funkci testovalo již loni, nicméně po kritice test brzy ukončilo. Nyní se však evidentně rozhodli funkci i tak implementovat. Odborníci i běžní uživatelé pochopitelně nejsou nadšeni tím, že by Spotify mělo sledovat polohu uživatelů a zjišťovat, kde bydlí. Samotná firma nicméně jakoukoliv kritiku odráží tím, že data o poloze budou na jejich serverech šifrována a do nepovolaných rukou se nedostanou.

Otázkou každopádně zůstává, nakolik bude Spotify důsledné ve vynucování nových pravidel. Není též jisté, jestli Spotify umožní v rodinném předplatném pokračovat například rodinám, v nichž někteří členové žijí část roku jinde – například kvůli práci či studiu.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

12 komentářů

 1. Chápem prečo Spotify zavádza niečo takéto ale keď mám dvoch súrodencov jeden pracuje v Nemecku druhý v UK akože už nie sme rodina?
  Lepšie by bolo keby sa v Spotify zamysleli a urobili Spotify for friends ….

 2. To je chore. Ja byvam v australii, sestra v rakusku a rodicia na slovensku. Takze, podla ich systemu spehovania si nebudem moct predplatit rodinne predplatne, lebo sme neni rodina.

 3. Family ucet mame zalozeny ako kolegovia v praci, 6 clenov, adresu bydliska sme si dali adresu firmy, cize cez den to sedi aj podla polohy. Maju smolu :)

  • Ja teda prvni co ve firme udelam, je, ze se prihlasim na firemni VPN, ktera me vyplivne bud ve Frankfurtu, nebo v Londyne, podle vytizeni, takze tady by to nefungovalo…=)

  • „Co uděláte jako první, když přijdete do práce“ „eee zapnu kávovar?“.

  • Myslel som samozrejme pouzivanie app v mobiloch. Pustim si playlist do BT repro na pracovnom stole a pohodickova pracovna doba je zachvilu za mnou.

 4. Já nevím, ale dávat měsíčně 156kč za službu, kterou použiji 1,2x do týdne mi moc krásné nepřijde. Tímhle se pravděpodobně chtějí zbavit kšeftařů na ebay, kteří nabízí neomezené rodinné účty za 40kč jednorázovou platbou.

 5. Tohle je fakt divný…jako už to tu psali všichni – když bydlím jinde než sestra a rodiče, tak jsme rodina ale rodinné členství nemůžeme použít, ok chápu, je to bráno jako „máma, táta a děti v rodinném domku“ ale jak toho chtějí docílit třeba u děcek na vysoké (koleji) či na střední (internátě)…tyhle děcka ještě pořád bydlí s rodičema, ti nemají „vlastní život jinde“. Jak to u nich chtějí dokazovat? Naopak by to s touhle logikou znamenalo, že celej internát si může pořídit rodinné členství, protože bydlí na jednom místě.

  • Ne, není. Rodinným předplatným jsou myšleny osoby bydlící ve stejné domácnosti. Je to tuším v podmínkách.

 6. Pokud se tak opravdu stane, Spotify ruším. Jsme rodina, přičemž dva z nás bydlí jinde …prostě to tak je. A jenom proto nemáme být rodina? Tohle není nejlepší tah pro válce s Apple Music, ale OK…

 7. Tak jestli si Spotify myslí, že tímto se mu zvedne počet platítch uživatelů, tak se myslím stane přesně pravý opak.

  • Tak Spotify určitě z dobroty svého srdce taková pitomost nenapadla, to bude tradiční lobbing nějakých pitomců z ochrany autorských práv.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).