Domů » Bleskovky » Používáte rodinné předplatné Spotify? Nově budete muset začít hlásit polohu

Používáte rodinné předplatné Spotify? Nově budete muset začít hlásit polohu

Měsíční předplatné Spotify stojí příjemných 5,99 EUR (156 Kč). V nabídce je ale i rodinná varianta, která za 8,99 EUR (234 Kč) měsíčně poskytne přístup k premium verzi služby až šesti lidem. Cena na osobu potom klesne na necelého 1,5 EUR, což je ani ne 40 Kč.

Funkce je od počátku zamýšlená – jak už ostatně název napovídá – pro rodiny. Vzhledem k lákavé slevě se však stalo běžnou praxí se na „rodince“ domluvit s kamarády a platby si dělit. Tomu se však nyní ve Spotify rozhodli poměrně radikálním způsobem učinit přítrž.

Nechcete sdílet svojí polohu se Spotify? Připlatíte si

Podle aktualizovaných podmínek služby budou muset nově všichni lidé v režimu Spotify Family sdělit, kde přesně bydlí. K tomu budou moci použít automatické určení polohy, nebo bydliště vyznačit na mapě. Ani tak se však nezbaví možného sledování. Spotify má totiž namátkově kontrolovat vaši polohu a podle toho určit, jestli skutečně žijete pod stejnou střechou, jako ostatní členové plánu.

Spotify tuto funkci testovalo již loni, nicméně po kritice test brzy ukončilo. Nyní se však evidentně rozhodli funkci i tak implementovat. Odborníci i běžní uživatelé pochopitelně nejsou nadšeni tím, že by Spotify mělo sledovat polohu uživatelů a zjišťovat, kde bydlí. Samotná firma nicméně jakoukoliv kritiku odráží tím, že data o poloze budou na jejich serverech šifrována a do nepovolaných rukou se nedostanou.

Otázkou každopádně zůstává, nakolik bude Spotify důsledné ve vynucování nových pravidel. Není též jisté, jestli Spotify umožní v rodinném předplatném pokračovat například rodinám, v nichž někteří členové žijí část roku jinde – například kvůli práci či studiu.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Subscribe
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments