Domů » Bleskovky » Používáte Apple AirPods s Androidem? Bez těchto aplikací se neobejdete

Používáte Apple AirPods s Androidem? Bez těchto aplikací se neobejdete

Bezdrátová sluchátka Apple AirPods platí za ikonu ve svém odvětví. Ať je vám jejich design pro smích, nebo na ně nedáte dopustit, pravdou je, že je v uších náhodně kolemjdoucího bez větších problémů poznáte na první dobrou. Mezi jeden z největších nedostatků AirPodů ale patří jejich omezené fungování s konkurenčním operačním systémem Android.

Sluchátka AirPods můžete používat také s Androidem

S chytrým telefonem s Androidem sice můžete sluchátka spárovat, spousta jejich užitečných funkcí je nicméně vyhrazena pro iOS. Pokud vás omezená funkčnost AirPodů s Androidem ani tak neodrazuje, určitě vyzkoušejte tyto tři aplikace, které znatelně vylepší fungování sluchátek s vaším androidovým telefonem.

OpenPods

Jedním z největších problémů používání AirPodů s Androidem je bezesporu nemožnost zkontrolovat kapacitu baterie sluchátek a nabíjecího pouzdra. Právě pro rychlou kontrolu kapacity baterie se ideálně hodí aplikace OpenPods, která tento problém eliminuje.

OpenPods má ovšem také jednu nevýhodu – kvůli licenčním problémům ji nenajdete v obchodě Google Play. Stáhnout si ji nicméně můžete z alternativních zdrojů, například ze serveru F-Droid.

Assistant Trigger

Pakliže vládnete některým z podporovaných jazyků, umí být Asistent od Googlu velmi užitečným pomocníkem. AirPody se nicméně oficiálně kamarádí pouze se Siri, kterou pochopitelně na Androidu nenajdete. Aplikace Assistant Trigger s tímto problémem pomůže.

Díky ní budete moci se sluchátky AirPods využívat Asistenta, jak je jen libo. Nevýhodou je fakt, že dvojí poklepání pro vyvolání Asistenta je placenou funkcí.

Wunderfind

Ztratit sluchátka není vzhledem k jejich fyzickým rozměrům až tak obtížný úkol. S iPhonem ztracené AirPody najdete rychle pomocí funkce Najít, v případě Androidu si ale musíte nechat zajít chuť. Naštěstí lze využít služeb aplikace Wunderfind, která vám ztracené AirPody najde.

Aplikace Wunderfind pochopitelně nefunguje na stejném principu jako Najít od Applu. Pro nalezení je potřeba, aby sluchátka byla připojena skrze Bluetooth k telefonu. Pokud jste je tedy ztratili například v MHD, ani aplikace Wunderfind vám v nalezení nepomůže.

airpods pro 04
S pomocí aplikací můžete alespoň simulovat některé funkce, které jsou exkluzivní pro iPhone

Ačkoli sluchátka AirPods nejsou pro telefon s Androidem ideálním společníkem, rozhodně se nedá říci, že jsou naprosto nepoužitelná. Pokud máte pro čistý design Applu slabost, s těmito třemi aplikacemi můžete alespoň částečně suplovat funkce, které jsou dostupné pouze pro majitele iPhonů.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Nepoužíváme. Obejdeme.

    • To je velmi důležitá informace a věřím, že bylo naprosto nezbytné nám ji sdělit..

  2. Prima tipy. Díky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).