Domů » Bleskovky » Pouzdro popSlate promění iPhone 6 v YotaPhone, přidá mu totiž druhý e-ink displej

Pouzdro popSlate promění iPhone 6 v YotaPhone, přidá mu totiž druhý e-ink displej

YotaPhone (recenze) přinesl na trh zajímavé řešení, kdy výrobce obě dvě strany chytrého telefonu osadil displejem. Ten první byl klasický, druhý s elektronickým inkoustem. Podobné řešení nyní můžete mít také na svém iPhone 6 a 5/5S, a sice díky pouzdru popSlate, které na zadní stranu přidává právě čtyřpalcový e-ink displej, který dokáže zobrazovat obsah bez spotřeby energie; ta se využívá pouze k jeho překreslení.

Na displeji lze zobrazovat nejrůznější informace, nadcházející události z kalendáře, notifikace, letenky, fotografii nebo třeba nákupní lístek; vše si můžete nakonfigurovat skrze speciální aplikaci. Fantazii se v tomto případě meze nekladou. S telefonem kryt komunikuje skrze Bluetooth 2.1 nebo 4.0 a na jedno nabití by měl vydržet zhruba týden provozu. Integrovaný akumulátor se dobíjí přes klasický microUSB konektor.

Výrobce kryt prodává za 129 dolarů, což je zhruba 3 100 Kč. V nabídce je černá a bílá verze pro iPhone 6 a iPhone 5/5S, nicméně v tuto chvíli je první várka vyprodaná a další bude k dispozici v průběhu února.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Diskuze k článku

  1. Fantazie (neregistrovaný)

    Delate si srandu? Tahle sracka se s Yotaphonem vubec neda srovnavat. Kdyz u yoty s elinkem muzete ovladat celej mobil a primarne slouzi k tomu, aby setril energii a pri 5% baterky jeste fungoval stale, jako mobil. Tak tahle sracka umi zobrazovat za 3000 obrazky :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).