Domů » Bleskovky » Potvrzeno: Ve Windows Phone 8.1 bude nově možné psát posouváním prstu po displeji

Potvrzeno: Ve Windows Phone 8.1 bude nově možné psát posouváním prstu po displeji

Jednou z novinek v operačním systému Windows Phone 8.1, který Microsoft představil na Buildu, je i přepracovaná softwarová klávesnice. Ta nově umožní kromě klasického stylu psaní i rychlé zadávání znaků tahem prstu po displeji, takzvaný swipe. Zatím není jasné, zda se nová funkce nějak projeví na designu české verze klávesnice, na kterou si řada uživatelů dosud stěžovala.

Windows Phone 8.1 Swipe Keyboard

Miroslav Havlíček

9 komentářů

 1. Spamek (neregistrovaný)

  Páni. Windows Phone bude mít něco, co má android několik let. Paráda. Teď bych poprosil méně reklamy na samotný Windows na tomto webu. Už to fakt přeháníte

  • Windows Phone má niečo od počiatku, čo Android nemá doteraz, niektoré funkcie postupne pridáva. Čo je zlé na tom, že sa upozorňuje na nové funkcie Windows Phoneu? Aspoň tí, ktorým niektoré funkcie chýbali zistia, že už práve tá ich požadovaná funkcionalita bola doplnená a môžu switchnúť na stabilnejší systém. Navyše väčšina používateľov má Windows (ak má niekto iOS, často krát má práve Apple ekosystém). A práve títo používatelia s Windows získajú potom výhodu MS ekosystému (a nie, naozaj nejde len o OneDrive).

  • vsak bola konferencia tak ako menej reklamy co si troll ? ked vyjde novy iphone 6 s ios 8 tak tu bude tiez zo 10 clankov tak neviem co tliachas

  • Když WP nemá něco, co má konkurence, tak je označen za špatný OS, který neumí ani základní věci. Když tyto základní věci doplní, tak je opět špatný, protože implementuje něco, co mají ostatní už několik let? Tak co má MS dělat, aby to podle tebe nebylo špatně?

   Ta konference byla dost velká a přináší to v celém OS natolik zásadní změny, že informování je v pořádku. Spíše mi vadily ty neustálé spekulace před oficiálním zveřejněním.

  • Klasická klávesnice od androidu to neuměla dříve a nevím jestli to umí dnes. Buď si musíš doinstalovat klávesnici jinou nebo to upravý výrobce.(Samsung).

  • Proč na tohle vůbec reagujete?

   Je fajn, že se funkcionalita rozrůstá a bude přibývat uživatelů a tím i platforma bude podporovanější ze strany vývojářů a třeba jednou i přejdu :D

  • standa (neregistrovaný)

   Nevíš, jestli to umí dnes?

   Tak věř, že to umí. Mám nejholejší Android v podobě Nexusu a již minimálně druhý Nexus telefon to sám o sobě umí. Čili není to doinstalovaná aplikace, ani nástavba výrobce.

 2. Martin (neregistrovaný)

  Swipe klavesnice nefunguje v české logalizace vyzkoušeno s windows phone 8.1 funguje pouze v angličtině .

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).