Domů » Bleskovky » Potvrzeno: Nový HTC One (M8) je odolný vůči postříkání vodou (IPx3)

Potvrzeno: Nový HTC One (M8) je odolný vůči postříkání vodou (IPx3)

Doby, kdy jakákoliv odolnost telefonu byla podmíněna bytelným vzhledem a slabší hardwarovou výbavou jsou zřejmě ty tam. Odolnost proti vniknutí prachových částic a vody pomalu začíná být standardem i u vlajkových lodí výrobců mobilních zařízení, jakými jsou Sony Xperia Z2 nebo i nedávno představený Samsung Galaxy S5. Jistou formu odolnosti zřejmě nabízí i včera představený model HTC One, jak ostatně dokazuje i následující video.

All New HTC One (M8) Water Test - Water Resistant?

Proč HTC tuto vymoženost ve specifikacích neuvádí? Produktový manažer HTC Graham Wheeler v interview pro Trusted Reviews sdělil, že HTC One je nádherný telefon a to podle jeho slov je důležitější, než odolnost proti vodě. Nová vlajková loď tchajwanského výrobce má zřemě natolik kompaktní konstrukci, že do určité míry odolává průniku vody, ačkoliv k tomuto účelu původně nebyl navržen. Proto tento test nedoporučujeme zkoušet, mohli byste přijít o záruku přístroje.

  

Může být ale také možné, že HTC One skutečně odolnost proti vodě nabízí, jen ji výrobce záměrně neuvádí, aby se vyhnul reklamacím uživatelů, jimž voda přístroj poškodila. Také se může jednat o vtípek autora videa, který opatřil přístroj voděodolným filmem, jakým je například technologie P2i. Ať je pravda jakákoliv, podobné triky zkoušejte jen s telefony, které voděodolnost nabízí ve specifikacích.

Aktualizováno 27. března, 01:45

Jeff Gordon, který v HTC pracuje na pozici Senior Global Online Communications Manager, na twitteru informoval, že HTC One se pyšní stupněm krytí IPx3, což v praxi znamená, že je telefon odolný proti pokropení vodou.

Pokud bychom chtěli být konkrétní – jedná se o dopadající vodu ve svislém směru v rozmezí až 60 stupňů při 10 litrech za minutu a tlaku 80 až 100 kN na metr čtvereční po dobu pěti minut. V praxi by mu tedy nemělo vadit krátké zmoknutí či pokropení, rozhodně ale ne ponoření a setrvání ve vodě tak, jako jsme to viděli ve výše uvedeném videu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Nádherný telefon? To mě zase pobavilo

  2. Říká ten, co má v avataru S4ku :D

  3. Phil.cz (neregistrovaný)

    A není divné, že po celou dobu ten mobil dole pouštěl bublinky? Vypadalo to jako z konektoru pro sluchátka. Voda se tam teda někam určitě dostávala. Otázkou ovšem je, jestli to vadí. Bublinek to ale pustilo docela hodně, aby to bylo jen pro naplnění toho samotné utěsněného konektoru.

  4. Vzhledem k tomu, že je zase část telefonu zalepená a další části dobře zašroubované, deska telefonu oblepena foliema apod. tak si myslím, že tam může být zázrakem u dobrého kusu možné, že se tam voda ihned nedostane, ale dost silně pochybuji, že je telefon celý voděodolný, však ani nemá krytku konektoru, myslíte, že přes konektor se tam voda nedostane ? Určitě dostane.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).