Sledujte nás na YouTube

Potvrzeno: LG zahájí masovou výrobu flexibilních smartphonů v letošním roce

Společnost LG před nedávnem potvrdila, že na sklonku letošního roku skutečně zahájí masovou výrobu nové generace smartphonů s flexibilními displeji. Jihokorejský výrobce tak zřejmě předstihne konkurenční Samsung, který se potýká s technickými problémy. Ohebné smartphony od LG budou disponovat panely s ultra vysokým rozlišením (UHD), o jejichž produkci se postará továrna ležící ve městě Paru.

Ilustrační obrázek

Zástupci společnosti dále prozradili plánovanou měsíční kapacitu linek, která činí dvanáct tisíc kusů ohebných panelů. LG si však tuto technologii nenechá výhradně pro své produkty, ale nabídne ji i ostatním výrobcům spotřební elektroniky. Proto je velmi pravděpodobné, že ještě v letošním roce se staneme svědky narušení konvenčních cyklů v mobilním průmyslu. Krátce po flexibilních smartphonech se údajně dočkáme i uvedení televizoru s pružným UHD displejem, na kterém v současné době LG usilovně pracuje.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Jeden komentář

  1. Michal Ostrava (neregistrovaný)

    12000 panelů měsíčně to je trochu málo ne? spíš denně ?

Napsat komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *