Domů » Bleskovky » Poslední naděje zhasly. iPhone 12 bohužel 120Hz displej mít nebude

Poslední naděje zhasly. iPhone 12 bohužel 120Hz displej mít nebude

Pokud dosud existovala naděje, že alespoň jeden model řady iPhone 12 bude disponovat displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz, právě s největší pravděpodobností zhasla. Nejnovějším tweetem ji „utnul“ známý insider na poli displejů Ross Young, podle nějž to není technicky možné.

iphone 12 1

Podle některých starších i novějších zpráv Apple s implementací 120Hz obrazovek do iPhone 12, konkrétně do modelů Pro a Pro Max, původně počítal, později si to však měl rozmyslet. Důvodem prý bylo to, že displeji s tak vysokou obnovovací frekvencí nechtěl ohrozit životnost baterie, která již tak dostane „zabrat“ kvůli 5G konektivitě.

Některé zprávy v této souvislosti hovořily o tom, že Apple problém vyřeší tím, že nové telefony vybaví větší bateriemi. To se však zřejmě nestane – podle nejnovějšího úniku totiž budou mít ještě menší kapacitu než loňské modely.

Jiné zprávy zase mluvily o tom, že iPhone 12 může 120Hz obnovovací frekvenci teoreticky podporovat a je na Applu, aby tuto funkci povolil.

U nového iPadu Pro „to“ šlo

Připomeňme, že 120Hz displejem disponují nejnovější modely iPadu Pro – Apple tuto technologii nazývá ProMotion. Právě o ní se v souvislosti s výkonnějšími modely iPhone 12 původní zprávy zmiňovaly.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments