Domů » Bleskovky » Kamarádovi poslal poštou AirTag. Na konci cesty ho čekalo překvapení

Kamarádovi poslal poštou AirTag. Na konci cesty ho čekalo překvapení

Od uvedení lokalizačního štítku Apple AirTag (recenze) na trh si mnoho uživatelů klade oprávněný dotaz, zda skutečně funguje. Štítek totiž nepoužívá pro určení polohy GPS, ale UWB technologii, která využívá zařízení s operačním systémem iOS v jeho okolí. Málokdo by funkčnost otestoval až ve chvíli, kdy jde opravdu do tuhého a ztracenou věc potřebuje nalézt. Kirk McElhearn se rozhodl funkčnost prověřit na vlastním AirTagu, který poslal poštou kamarádovi.

apple airtag recenze
Apple AirTag

AirTag pečlivě zabalil a odeslal jej poštou z města Stratford nad Avonou, rodiště Williama Shakespeara, na předměstí Londýna. Cestu dlouhou zhruba 150 kilometrů AirTag zvládal bez větších obtíží, přičemž McElhearn celou dobu věděl, kde se jeho lokalizační štítek nachází. K pohodlnějšímu sledování a také k získání podkladů pro svůj blogový příspěvek si napsal skript, který každé dvě minuty pořídil snímek obrazovky s aktuální polohou AirTagu.

apple airtag 03
Apple AirTag

Ačkoli štítek kamarádovi dorazil bez větších potíží, McElhearn očekával, že po nalezení AirTagu mu přijde na jeho iPhone notifikace. Ta mu nepřišla ani po třech dnech, i když jeho kamarád řekl, že zvukový signál umožňující snadnější nalezení AirTag vydával. Je zajímavé, že ačkoli sledování polohy štítku fungovalo takřka bez chyby, upozornění na nález McElhearnovi nedorazilo.

apple airtag 11
Apple AirTag

Vzhledem k tomu, že AirTag lze spolehlivě lokalizovat pouze díky husté síti zařízení s iOS, dbejte zvýšené pozornosti na to, zda například při cestě do zahraničí jedete do země, kde jsou iPhony běžnou záležitostí. Třeba v takovém Španělsku, kde má Apple tržní podíl zhruba 9,3 procenta, byste svou ztracenou věc nemuseli tak snadno nalézt.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

7 komentářů

  1. ariel Peregginy

    Samozřejmě, zpráva o ničem. Apple sám uvádí jak nalezení funguje, rozhodně nefunguje tak že po nalezení se majiteli něco zobrazí. Viz. základní funkce airtagu. Čekali jste něco jiného?

  2. „města Stratford nad Avonou“ – tím pane Chrobok myslíte Stradford upon Avon? Tak v tom případě se to dá brát maximálně jako předměstí Birminghamu a ne Londýna.

    • Presne tohle me zarazilo. Par let jsem tam stravil a prislo mi to do Londyna docela daleko

  3. Pan vydelava reklamou. Kolikrat je v clanku uvedeno slovo: iPhone, airtag, iOS…atd…. Cim vic jich tam do uplne hloupeho clanku nacpe, tim vic si vydela. Takto nechava Apple vydelavat pisalky po celem svete. Nic se nedovis, nikomu clanek nepomuze, jen novemu typu novinare. Plati je pravdepodobne v BC, tak Apple nemusi ani platit dane.

  4. Takle si vydelava vetsina nomadu po svete. Pisou reklamni clanky, PR texty a cpou to do medii. Rika se tomu copywriting.

  5. Naprosta blbost

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).