Domů » Bleskovky » PornHub zveřejnil statistiky návštěv: Majitelé BlackBerry vydrží nejdéle

PornHub zveřejnil statistiky návštěv: Majitelé BlackBerry vydrží nejdéle

Provozovatel největší světové sítě erotických stránek PornHub pravidelně zveřejňuje různé statistiky přístupů podle zemí, klíčových slov a dalších kritérií. Tento týden přišel čas zodpovědět otázku, jak jsou na tom návštěvníci z hlediska využívání různých operačních systémů.

Ponechme stranou statistiky klasických počítačů, kde dominují Windows 7, a pojďme se podívat, jak si vedou mobilní platformy. Na smartphonech podle očekávání vládne Android s iOS v těsném závěsu. Jednotky procent pak patří BlackBerry a Windows Phonu.

 

Na tabletech je situace v čele obrácená, iPady mají jasnou převahu, za nimi zařízení s Androidem a prakticky zanedbatelný podíl mají tablety s BlackBerry a Windows. U posledního jmenovaného je ale třeba zmínit jedno velké ALE. Není totiž jasné, zda jsou nástroje na měření webových přístupů schopné spolehlivě odlišit tablety a PC běžící na stejném operačním systému. Tento výsledek je tedy třeba brát trochu s rezervou.

 

Abychom zůstali věrní nadpisu článku, nesmíme závěrem opomenout graf znázorňující průměrnou délku návštěvy rozdělenou podle mobilních systémů. Z něj je opravdu patrné, že majitelé telefonů BlackBerry vydrží (na PornHubu) v průměru o dvě a půl minuty déle, než druzí uživatelé systému Windows Phone. Znatelně kratší výdrž vykazují také třetí návštěvníci s Androidem a čtvrtí s iOS.

Nejrůznější statistiky na PornHubu většinou slouží spíše pro pobavení dospělých návštěvníků. Grafy přístupů ukázané v dnešním článku mají ale i jinou užitnou hodnotu. Erotické stránky se obecně těší velké přízni návštěvníků, mohou proto ukázat poměrně ucelený obrázek o rozdělení operačních systémů na trhu.

Miroslav Havlíček