Domů » Bleskovky » Populární logická hra Wordament je nyní dostupná i pro Windows Phone 8 a Android

Populární logická hra Wordament je nyní dostupná i pro Windows Phone 8 a Android

Wordament začal jako poměrně nenápadný projekt dvou zaměstnanců z Microsoftu, velice rychle ale získal svou popularitu a záhy jej koupil sám Microsoft jakmile ve něm spatřil obrovský potenciál. Jedná se o logickou hru, jejíž základní princip je trochu podobný osmisměrkám, které luštíme v novinách a časopisech už od malička. Na poli 4 x 4 jsou rozeseta písmena a vaším úkolem je co nejrychleji spojit 4 navazující písmena do slova, přičemž písmena mohou navazovat v osmi směrech (tedy po stranách a a diagonálně).

Oproti klasickým osmisměrkám je Wordament zábavnější jednak kvůli snaze o co nejrychlejší nalezení slova a jednak díky online režimu, ve kterém můžete například se svými kamarády z Facebooku luštit stejné rébusy a následně porovnávat své časy a soutěžit mezi sebou.

- - -

Hra byla doposud dostupná pro systémy Windows Phone 7 a iOS, milovníky logických her tedy potěší zpráva, že Wordament nově podporuje nativně i Windows Phone 8 (dříve běžel v letterboxu) a Android, k dispozici je také verze pro Windows 8. Mezi další drobné změny patří například oprava bugu pro připojení k Xbox Live a přidání dvou nových jazyků, a sice norštiny a turečtiny, na český jazyk si ještě bohužel budeme muset počkat.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

8 komentářů

 1. mimonaut (neregistrovaný)

  Může mi autor osvětlit větu „Wordament nově podporuje nativně i Windows Phone 8 (dříve běžel v letterboxu)“?

  myslí tím snad to, že na HTC 8X je nahoře a dole černý proužek?

 2. jk (neregistrovaný)

  Jak to myslíte „je dostupný pro WP a android“, pokud vím, pro WP byl od začátku, ne?

  • František Šafr (neregistrovaný)

   Toto potvrzuji. Hraji ji již velmi dlouho, ale před pár dny proběhla aktualizace, tak to oprášili. :) Proč ne? Věřím, že mnoho lidí ji nezná, ale je fakt, že ten nadpis je nesprávný.

  • Peete (neregistrovaný)

   Asi to bude tím rozlišením, jak píše fredysz…

  • Hra dříve podporovala pouze Windpws Phone 7. Na vyšším rozlišení u WP8 zařízení se zobrazoval takzvaný letterbox, tedy černé pruhy nahoře a dole. Nyní už nativně podporuje i WP8 zařízení, takže poběží na fullscreen. Omlouvám se pokud to není z článku hned jasné ;)

  • mceza (neregistrovaný)

   I dříve běžela nativně na WP8, jen neměla potřebná rozlišení. Z titulku to vypadá, jako kdyby na WP8 nebyla vůbec…

 3. FantomasMan (neregistrovaný)

  Škoda že hra nepodporuje CZ a SK.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *