Domů » Bleskovky » Polykarbonátový HTC One Ace má být představen příští týden: Lákat bude na nízkou cenu

Polykarbonátový HTC One Ace má být představen příští týden: Lákat bude na nízkou cenu

O tom, že tchajwanský výrobce HTC letos představí levnější variantu své vlajkové lodi One (M8) (přečtěte si naši recenzi) se spekuluje již delší dobu, v posledních dnech toto zařízení dostává konkrétnější obrysy. Na internet totiž unikly snímky, které mimo jiné odhalují klíčové parametry tohoto telefonu.

 

Hliník musel v jeho konstrukci ustoupit polykarbonátu, stejně tak na těle zařízení nebude přítomna duální čočka fotoaparátu. Ta má být nahrazena jednočočkovým snímačem o rozlišení 13 Mpx, kterému bude dělat přítomnost na zádech zařízení přisvětlovací LED dioda. Přední kamerka má mít rozlišení 5 Mpx, patrně se tedy bude jednat o stejnou kombinaci, která se nachází v modelu One mini 2.

   

Jinak se hardwarová výbava takřka neliší od vlajkové lodi, očekávat můžeme stejný Full HD displej o úhlopříčce 5 palců, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 (spekuluje se o vyšším taktu 2,5 GHz oproti HTC One (M8) i dvojici reproduktorů Boom Sound nad a pod displejem.

    

K dispozici mají být čtyři barevné varianty – bílá, černá, červená a modrá. Oficiální představení HTC One Ace je očekáváno již příští týden, 3. června, předpokládaná cena zařízení má být 480 USD (9 600 Kč bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Přijde mi, že snad neexistuje střední třída. Buď se jedná o hiend nebo se má lákat cenou…..

 2. Martin II (neregistrovaný)

  Jakub Karasek: “ Ta má být nahrazena jednou čočkou o rozlišení 13 Mpx,“

  Sosovky nemaju rozlisenie.

  • Jakub Karásek

   pravda pravda, myslel jsem samozřejmě snímač, opraveno

  • Velda (neregistrovaný)

   No právěže čočky mají také rozlišení (resp. soustava čoček), nicméně v praxi se rozlišuje pouze to, pokud má čočka větší/menší rozlišení než zdroj nebo větší/menší rozlišení než fotočip. Rozlišení čočky definuje, jak deformuje detaily a tím i vlastně její kvalitu – dá se říci, že je to určité vyjádření astigmatismu čočky.

   Rozlišení čočky není stejné ve všech částech čočky. (Pokud tedy není ploská, že :-)

   Nějaké čtivo třeba zde [odkaz]

   PS: Samozřejmě oprava autora je správná. Mluví se or ozlišení fotočipu, nikoliv čočky. :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).