Domů » Bleskovky » Podívejte se na nové emoji od Applu: přibyla zebra i upír

Podívejte se na nové emoji od Applu: přibyla zebra i upír

Do specifikací Unicode 10 přibylo 56 nových emoji symbolů. Zatímco v Androidu již od verze Oreo nové ikonky jsou, Apple teprve dnes představil prvních 30 nových emoji svého designu. Objeví se v plánovaném iOS 11.1, jehož beta verze bude vydána již příští týden.

První skupinou nových emoji jsou zvířata. V iOS tak nyní bude emoji pro žirafu, zebru, ježka, jakéhosi dinosaura a cvrčka.

Chybět nebudou nové emoji ani v kategorii jídla, kam přibylo jídlo z čínské restaurace, brokolice a blíže nespecifikovaný koláč.

Vzhledem k tomu, že nastává chladné období, jistě také přijdou vhod nové emoji podzimního a zimního oblečení. Do nabídky přibude čepice, šála, rukavice a kabát.

Pro milovníky sportu a zdravého životního stylu Apple přichystal čtveřici ikonek na tuto tématiku, k dispozici tak budete mít horolezce, curlingový kámen, sáňky a postavičku saunující se ženy.

Barevná srdíčka asi netřeba blíže popisovat. Za zmínku snad stojí jen to, že odstíny korespondují s pruhy na LGBT vlajce.

Uživatelé nebudou ochuzeni ani o novinky mezi klasickými smajlíky, nově bude v nabídce zvídavý obličej, naštvaný smajlík, tajemný smajlík a… opilý smajlík?

V rámci tlaku na všeobecnou politickou korektnost Apple přidal i trojici emoji pro genderově neutrální osoby, tedy lidi, kteří se necítí býti ženou ani mužem. Samozřejmostí jsou i jejich variace v různých odstínech barvy pleti.


Zajímavá je také sada mystických emoji, kde najdeme kouzelníka, vílu, upíra (upírku?) a mořskou pannu.

Pomyslnou tečkou na závěr je pak tento symbol. Většinu z nás asi napadne, že se jedná o gesto používané fanoušky metalu, ale opak je pravdou. Jedná se o znak pro „Miluji tě“ v americkém znakovém jazyce ASL.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

13 komentářů

 1. no to už je fakt na tom ten svět špatně když už řešíme takovéhle věci. Chocholoušek by se divil.

  • Peníze hýbou světem tak to dnes je.
   Cokoliv točící se kolem Apple nebo v jiném slova smyslu okolo mrtvolek viz WM je zárukou dobrého zisku, díky kterému tento skvělý web a spousta dalších,můžou obstojně fungovat.

 2. Marek Studnicka

  Zebra a Upír-Neuvěřitelné a Všichni se z toho PO!!!!!!Opravdu Velmi důležitá Info

 3. Tak to je opravdu super zprava dne a velice dulezita vlastnost.Klobouk dolu.

 4. Hezké emoji.. Když do dal Google do Androidu, tak se tom také všude psalo, tak co…

 5. Takhle celkem hezké, ale zajímalo by mě, jestli s nich bude něco poznat na qHD displayi iPhonu.

 6. A je tam aj ovca??

 7. Upir je dobry, ale me by spis zajimalo kdy pridaji dalsi verze ho.vi.nek

 8. V poslední době mám pocit, že se postupně vracíme zpět k obrázkové komunikaci našich pra pra předků.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).