Podívejte se na nové emoji od Applu: přibyla zebra i upír

Do specifikací Unicode 10 přibylo 56 nových emoji symbolů. Zatímco v Androidu již od verze Oreo nové ikonky jsou, Apple teprve dnes představil prvních 30 nových emoji svého designu. Objeví se v plánovaném iOS 11.1, jehož beta verze bude vydána již příští týden.

První skupinou nových emoji jsou zvířata. V iOS tak nyní bude emoji pro žirafu, zebru, ježka, jakéhosi dinosaura a cvrčka.

Chybět nebudou nové emoji ani v kategorii jídla, kam přibylo jídlo z čínské restaurace, brokolice a blíže nespecifikovaný koláč.

Vzhledem k tomu, že nastává chladné období, jistě také přijdou vhod nové emoji podzimního a zimního oblečení. Do nabídky přibude čepice, šála, rukavice a kabát.

Pro milovníky sportu a zdravého životního stylu Apple přichystal čtveřici ikonek na tuto tématiku, k dispozici tak budete mít horolezce, curlingový kámen, sáňky a postavičku saunující se ženy.

Barevná srdíčka asi netřeba blíže popisovat. Za zmínku snad stojí jen to, že odstíny korespondují s pruhy na LGBT vlajce.

Uživatelé nebudou ochuzeni ani o novinky mezi klasickými smajlíky, nově bude v nabídce zvídavý obličej, naštvaný smajlík, tajemný smajlík a… opilý smajlík?

V rámci tlaku na všeobecnou politickou korektnost Apple přidal i trojici emoji pro genderově neutrální osoby, tedy lidi, kteří se necítí býti ženou ani mužem. Samozřejmostí jsou i jejich variace v různých odstínech barvy pleti.


Zajímavá je také sada mystických emoji, kde najdeme kouzelníka, vílu, upíra (upírku?) a mořskou pannu.

Pomyslnou tečkou na závěr je pak tento symbol. Většinu z nás asi napadne, že se jedná o gesto používané fanoušky metalu, ale opak je pravdou. Jedná se o znak pro „Miluji tě“ v americkém znakovém jazyce ASL.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

13 komentářů

 1. no to už je fakt na tom ten svět špatně když už řešíme takovéhle věci. Chocholoušek by se divil.

  • Peníze hýbou světem tak to dnes je.
   Cokoliv točící se kolem Apple nebo v jiném slova smyslu okolo mrtvolek viz WM je zárukou dobrého zisku, díky kterému tento skvělý web a spousta dalších,můžou obstojně fungovat.

 2. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Zebra a Upír-Neuvěřitelné a Všichni se z toho PO!!!!!!Opravdu Velmi důležitá Info

 3. htcjirka

  Tak to je opravdu super zprava dne a velice dulezita vlastnost.Klobouk dolu.

 4. Slovovca (neregistrovaný)

  Hezké emoji.. Když do dal Google do Androidu, tak se tom také všude psalo, tak co…

 5. shepii (neregistrovaný)

  Takhle celkem hezké, ale zajímalo by mě, jestli s nich bude něco poznat na qHD displayi iPhonu.

 6. Martin (neregistrovaný)

  A je tam aj ovca??

 7. bob (neregistrovaný)

  Upir je dobry, ale me by spis zajimalo kdy pridaji dalsi verze ho.vi.nek

 8. V poslední době mám pocit, že se postupně vracíme zpět k obrázkové komunikaci našich pra pra předků.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel