Domů » Bleskovky » Podívejte se na nové emoji od Applu: přibyla zebra i upír

Podívejte se na nové emoji od Applu: přibyla zebra i upír

Do specifikací Unicode 10 přibylo 56 nových emoji symbolů. Zatímco v Androidu již od verze Oreo nové ikonky jsou, Apple teprve dnes představil prvních 30 nových emoji svého designu. Objeví se v plánovaném iOS 11.1, jehož beta verze bude vydána již příští týden.

První skupinou nových emoji jsou zvířata. V iOS tak nyní bude emoji pro žirafu, zebru, ježka, jakéhosi dinosaura a cvrčka.

Chybět nebudou nové emoji ani v kategorii jídla, kam přibylo jídlo z čínské restaurace, brokolice a blíže nespecifikovaný koláč.

Vzhledem k tomu, že nastává chladné období, jistě také přijdou vhod nové emoji podzimního a zimního oblečení. Do nabídky přibude čepice, šála, rukavice a kabát.

Pro milovníky sportu a zdravého životního stylu Apple přichystal čtveřici ikonek na tuto tématiku, k dispozici tak budete mít horolezce, curlingový kámen, sáňky a postavičku saunující se ženy.

Barevná srdíčka asi netřeba blíže popisovat. Za zmínku snad stojí jen to, že odstíny korespondují s pruhy na LGBT vlajce.

Uživatelé nebudou ochuzeni ani o novinky mezi klasickými smajlíky, nově bude v nabídce zvídavý obličej, naštvaný smajlík, tajemný smajlík a… opilý smajlík?

V rámci tlaku na všeobecnou politickou korektnost Apple přidal i trojici emoji pro genderově neutrální osoby, tedy lidi, kteří se necítí býti ženou ani mužem. Samozřejmostí jsou i jejich variace v různých odstínech barvy pleti.


Zajímavá je také sada mystických emoji, kde najdeme kouzelníka, vílu, upíra (upírku?) a mořskou pannu.

Pomyslnou tečkou na závěr je pak tento symbol. Většinu z nás asi napadne, že se jedná o gesto používané fanoušky metalu, ale opak je pravdou. Jedná se o znak pro „Miluji tě“ v americkém znakovém jazyce ASL.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments