Domů » Bleskovky » Podívejte se na video nového prostředí fotoaparátu ve Windows Phone 8.1

Podívejte se na video nového prostředí fotoaparátu ve Windows Phone 8.1

Jednou z mnoha změn, které přijdou s novou verzí systému Windows Phone s číslovkou 8.1, bude přepracovaná výchozí aplikace fotoaparátu. Ta se nově bude jmenovat Microsoft Camera a novinky v ní obsažené si nyní můžete prohlédnout na následujícím videu, které na internet umístil server UnleashThePhones.com.

Microsoft Camera in Windows Phone 8.1

V systémovém nastavení pod položkou fotky + fotoaparát zůstalo vše při starém, stále bude možné zvolit si výchozí aplikaci pro pořizování snímků, automaticky odesílat fotografie na OneDrive nebo jinou službu a další již známé funkce. Nově zde přibyla položka pro seskupování fotografií podle data či místa pořízení přímo v systému, zřejmě tak Windows Phone 8.1 přinese přepracovaný hub obrázky s funkcionalitou aplikace Nokia StoryTeller.

 

Samotné prostředí fotoaparátu je inspirováno aplikací Nokia Camera, na výběr budou k dispozici tři režimy snímání – klasické a sekvenční fotografování a natáčení videa. Kromě toho je na obrazovce pětice zástupců jednotlivých funkcí fotoaparátu, které lze libovolně měnit v nastavení, například přepínač předního a zadního fotoaparátu, nastavení blesku apod. Hlouběji v nastavení lze upravovat další položky, podobně jako v současné aplikaci, zde k žádné viditelné změně nedošlo, stejně tak v nastavení režimu natáčení videa.

 

Jedná se spíše o kosmetické změny, z nichž nejviditelnější bude možnost customizace pěti nejčastěji využívaných funkcí. Samozřejmě pokud jste zvyklí používat Nokia Camera nebo jinou aplikaci pro obsluhu fotoaparátu, stále bude v nastavení možnost volby jiné výchozí aplikace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. mywp.cz (neregistrovaný)

  Mimochodem, zacina prosakovat, ze MS bude davat licence na WP8 zdarma, cili je mozne, ze se dockame v blizke budoucnosti zaplavy levnych WP stroju.

  • J. (neregistrovaný)

   Vsak jo, o tom se psalo uz drive [odkaz]

  • Martin II (neregistrovaný)

   J.: Predtym to boli spekulacie, tento raz to potvrdil v rozhovore officialny predstavitel indickeho vyrobcu telefonov. Nasledne to MS nepoprel.

 2. Premenuju Nokia Camera na Microsoft Camera

 3. Láďa (neregistrovaný)

  hlavně ať nechají FB chat … ten messenger je tragickej a propojení SMS/FB je skvělý

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).