Domů » Bleskovky » Podíl tabletů s Androidem roste, pozice iPadu už není tak neotřesitelná

Podíl tabletů s Androidem roste, pozice iPadu už není tak neotřesitelná

Výsledky nového průzkumu od společnosti IDC týkajícího se trhu s tablety, by mohly poskytnou jisté náznaky, proč se Apple rozhodl pro vydání mini verze jeho úspěšného iPadu. Jak se totiž zdá, pozice iPadu vůči ostatním tabletům není až tak neotřesitelná, jak se zdála. Průzkum ukázal, že jeho podíl na trhu s tablety klesl za poslední kvartál ze 65,5 % na 50,4 %.

Naopak armáda tabletů v čele se Samsungem a Asusem stále pokračuje v ukrajování cenných procent. Samsung za třetí čtvrtletí tohoto roku dodal 5,1 milionu svých zařízení, což je nárůst o 115 % oproti předchozímu čtvrtletí, a nyní ovládá úctyhodných 18,4 % trhu. Pokud jde o Asus, tak ten také díky popularitě Nexusu 7 urval 8,6 % podíl. A zde je ve čtvrtletním srovnání mnohem výraznější rozdíl, a to konkrétně o 242,9 %.

 

Na třetím místě se umístil Amazon se svými Kindle Fire a Kindle Fire HD. Ty sice byly uvolněny až v polovině září, přesto se mu ale podařilo zvýšit tržní podíl na 9 %. Top 5 uzavírá Lenovo, které v tomto čtvrtletí dodalo 400 tisíc tabletů, převážně díky velkému úspěchu v Číně.

Je na místě upozornit, že zatímco Apple hlásí skutečný prodej, ostatní výrobci uvádějí pouze množství dodávaných kusů. Je tedy možné, že podíl iPadu bude přeci jen o něco vyšší. Pokud bychom se podívali na trh s tablety obecně, podařilo se zvýšit prodejní čísla na 49,5 %, což je oproti minulému kvartálů zlepšení o 6,7 %.  

Richard Bláha

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uni
Uživatel
uni

Tak u Samsungu se opakovaně ukazuje, že prodeje a „prodeje“ je u nich dost odlišné číslo. Ale udivuje mě „Others“, kam asi spadá nekonečná řada „noname“ tabletů, jejich podíl je dle mě docela nízký. Asus=i Google? Sakra, z té tabulky se toho mnoho vyčíst nedá. Pokud Asus≠i Google, znamená to souboj 10″ tabletů proti Apple, kde jasně prohrává, tedy očividně nerozhoduje případná nižší cena Asusu. Podobné chování bude zřejmě i na poli 7″ tabletů, tedy zde je na odstřel především Samsung, který bojuje i na 10″ poli. Samsung si navíc kanibalizuje tablet trh Galaxy Nomtem, který je zase mnohem více… Číst vice »

mino
Uživatel
mino

Podla coho sa ukazuje, ze prodeje a „prodeje“ su u nich rozdielne cislo?

uni
Uživatel
uni

Podle rozdílnosti, kolik prodaných kusů prezentuje Samsung a kolik jich je skutečně „prodaných“? Samsung má širokou distribuční síť, tak toho pojme mnoho. Faktem je, že Samsungu je již za toto zboží zaplaceno, tedy je fakticky z jeho strany prodané, ale to neznamená, ale nepromlouvá do prodejů koncovým zákazníkům a tedy podílů OS na trhu. Tyto čísla ale pak prezentují podobné průzkumy, vzniká tady, a právě u Samsungu nejvíce, rozdíl.

nAscA
Uživatel
nAscA

Vzdyt to jsou pocty, ktere jsou udavane u prodeje CD a vseho. Proc mas vzdy tendenci to negativni vztahnout k Samsungu? /odpovidat nemusis, tusim proc :D /

mino
Uživatel
mino

Nezajimaju ma jablcne plačky na samsung, daj link kde je jasne ukazany rozdiel medzi vyhlaseniami a realitou z tohto roku

uni
Uživatel
uni

mino: není pravidlo, že každé jeho prohlášení musí být „nepřesné“:-) Nicméně nehledej žádné jinotaje, viz článek:

„Je na místě upozornit, že zatímco Apple hlásí skutečný prodej, ostatní výrobci uvádějí pouze množství dodávaných kusů.“

Není tedy otázka, zda, ale o kolik se liší prodej a „prodej“:-)

nAscA
Uživatel
nAscA

To je ale problem Applu. Co si pamatuji, tak se prodeje uvadeji tak, jak je uvadi Samsung. To by pak kazdy vyrobce musel mit svoje prodejny, aby vzdy vedel kolik ceho prodal.

uni
Uživatel
uni

nAscA: Tak za a) to není problém Apple, ale Smasungu, který si tímto kazí pověst, za b) nevím jak zjišťují prodané kusy, mohou počítat připojené/aktivované iPady k iTunes, nemyslím, že by kdo používal tablet bez iTunes, ostatně tak, jak tomu bude i u Android tabletů (Play).

niky79
Uživatel
niky79

NASCA: protoze Samsung uz parkrat takto prodal „miliony kusu“, aby se pak ukazalo, ze realne to byly sotva stovky tisic, viz nejaky ten jejich prvni ci druhy tablet s Androidem.

jk001
Uživatel
jk001

tu asi niekto nevie čítať toto nie sú čísla od výrobcov ale prieskum agentúry IDC ktorá však svoju metodiku nezverejnila

a čo sa týka Samsungu a jeho predajov ako chceš v praxi zistiť koľko sa predalo kusov koncovým zákazníkom apple má len zopár typov výrobkov a upne odlišný spôsob distribúcie a aktivácie produktov

Dôležité je za koľko kusov dostal Samsung zaplatené

uni
Uživatel
uni

jk001: Jak jsem již psal, Samsung ty tablety skutečně již „prodal“, obchodníkům. Ale tyhle kusy nepromlouvají do rozšíření platformy ani do její síly. A o tom to je, vzniká jakási bublina (zvláště v minulosti, kdy bylo třeba notně přifukovat pro srovnání s iOS), že se Androidí tablety prodávají tak a tak a přitom je to jinak. Co si budeme nalhávat, nás a většinu dalších subjektů zajímá, kolik tabletů se prodalo koncovým uživatelům, ne kolik se jich vyrobilo a vyexpedovalo kamsi.

Ha (neregistrovaný)
Anonym
Ha (neregistrovaný)

Bez se podivat do kterehokoliv obchodu s elektronikou a hned vedle samsung tabletu lezi ipad! a jak ty muzes vedet, ze apple taky nestrily jenom nejaka cisla ?! Jestli jsi zamestanec Apple tak to beru.. Jinak ve firme apple pracuji jenom lidi ne stroje,…….

Geary
Uživatel
Geary

Teď naposledy Apple hlásil beznadějně vyprodaný iPad mini, přitom se dá i dnes v obchodě normálně koupit. Tak že asi tak.

uni
Uživatel
uni

Pánové, vy děláte, jako by se najednou objevila Amerika:-) To že Apple hlásí prodané jednotky koncovým uživatelům se ví. To, že Samsung hlásí expedované jednotky se ví. A vy se tady divíte:-)

Geary
Uživatel
Geary

Apple to jen tvrdí, ale lže jak jsem právě dokázal.

uni
Uživatel
uni

Geary: Tak dobře:-)

ha (neregistrovaný)
Anonym
ha (neregistrovaný)

jestli si pravá ruka Cooka tak to beru, ale jestli ne tak žiješ někde vysoko v oblacích a víš otom asi jak my ostatní..jen vedení Applu ví doopravdy kolik se prodalo kusů!! nebo si myslíš, že je Apple ta nejsuprovější firma, která nikdy nemůže lhát? pořád jsou to jenom lidi a každý člověk se může splést! Je to stejny jak když představuje nový produkt: je to prostě vždycky nejvychvalovanější a nejdokonalejší a bezchybný produkt..ale to bohužel jen v očích oveček !

ZiChius
Uživatel
ZiChius

Jsem zvědavý, jaká bude situace za rok, v kontextu s platformou Windows RT/8

uni
Uživatel
uni

WRT snad bude propadák, ale W8 v podobě hybridních NB by mohly nahrazovat NB (ty jsou tímto evolučně překonány, rozhodně ne Ultrabooky, které mají dnes snad jediný symbol-jsou stříbrné…) a i částečně tablety, ale o tom rozhodne cena.