Poco M3 v plamenech. Výrobce už problém řeší

POCO M3

Samovznícení chytrých telefonů sice není běžným jevem, nicméně letošní rok byl na nehody spojené s hořícími telefony poměrně bohatý. V dubnu jsme informovali o hořících telefonech Vivo, v září měl pro změnu indický právník problém se svým OnePlus Nord 2. Těsně před koncem letošního roku se na tento seznam znovu zapsala také čínská společnost Poco, která je dceřinou firmou Xiaomi.

POCO M3 Blast 1
Tweet, který na celou situaci upozornil

Problém se týká modelu Poco M3, který patří mezi populární cenově dostupné telefony. Nejmenovanému indickému majiteli údajně smartphone samovolně vzplál, načež hořící baterie explodovala a telefon těžce poškodila. O incidentu z města Mahabúb Nagar informoval na Twitteru bratr poškozeného jménem Mahesh. Příspěvek vydržel na sociální síti jen chvíli, než jej autor smazal. Z dostupného screenshotu onoho příspěvku bohužel nelze vyčíst žádné detaily, které by příčinu nehody objasňovaly či informovaly o tom, jestli byl někdo při tomto incidentu zraněn.

Poco již celou záležitost řeší

Netrvalo dlouho a k nehodě se vyjádřila také samotná společnost. Ve vyjádření stojí, že pro Poco je bezpečnost zákazníků na prvním místě a podobné incidenty bere velice vážně. Firma taktéž údajně kontaktovala poškozeného zákazníka a v blízké době jej očekává v nejbližším servisním středisku, kde samovznícený smartphone prozkoumají technici. Závěrem Poco ujistilo zákazníky, že všechna jeho zařízení procházejí celou řadou testů, aby bylo dosaženo co největší kvality. Pro Poco se jedná už o druhý letošní incident, když v září za podobných okolností vzplál v Indii model X3.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku