Cena:

Nord 2 v plamenech. OnePlus musí řešit závažný problém

oneplus nord 2 smartphone

Koncem července letošního roku se v prodeji objevil dlouho očekávaný nástupce populárního modelu Nord od OnePlus, jenž vzbudil větší zájem o smartphony střední třídy. Od OnePlus Nord 2 si čínská firma slibovala úspěšné pokračování v dobře našlápnutém portfoliu, ale jak se zdá, ne všechno se společnosti z Šen-čenu povedlo.

oneplus nord ontploft
OnePlus má problém. Jeho Nord 2 má sklony k samovznícení (Zdroj: LetsGoDigital)

Když totiž indický právník a aktivista Gaurav Gulati přišel ve středu 8. září do práce, ucítil ve vnitřní kapse kabátu, kde měl odložen svůj telefon, intenzivní teplo. Ihned svůj kabát sundal a dobře udělal – ještě během vysvlékání jeho OnePlus Nord 2 vzplál a vzápětí také vybuchnul.

Gulati měl štěstí v neštěstí, bez zranění totiž nevyvázl. Hořící smartphone jej popálil na boku v místech, kde jej měl umístěný v kabátě, a navíc se nadýchal vzniklého kouře, kvůli čemuž má potíže s dýcháním. Aby toho nebylo málo, exploze mu poškodila také sluch a zrak.

oneplus nord 2
OnePlus Nord 2 vybuchl a zranil svého majitele

„Měl jsem pocit, jako bych měl ve své kapse úmrtní list. Jsem velice rád, že jsem naživu,“ řekl Gulati pro server LetsGoDigital. Celou situaci Gulati rozhodně nenechá jen tak vyšumět – celou věc předal místní policii a plánuje podat také žalobu na OnePlus. Rovněž požádal čínskou společnost o vyjádření k celé situaci.

Nord 2 má problém. Jedná se už o třetí zaznamenaný incident

Ta je v podobných případech poměrně opatrná a Gulatimu sdělila, že vyjádření dostane až ve chvíli, kdy telefon osobně prověří. To nicméně jen tak nebude, neboť inkriminovaný Nord 2 slouží jako důkaz v policejním vyšetřování.

Pro OnePlus se nejedná o ojedinělý incident. V posledních dvou měsících jde již o třetí případ, kdy se model Nord 2 samovznítil bez toho, aniž by s ním jeho majitel nějak interagoval či jej měl připojený k nabíječce. Pokud o pořízení OnePlus Nord 2 uvažujete, doporučujeme počkat alespoň do chvíle, než čínská společnost vydá k těmto incidentům jasné stanovisko.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.