Domů » Bleskovky » Nord 2 v plamenech. OnePlus musí řešit závažný problém

Nord 2 v plamenech. OnePlus musí řešit závažný problém

Koncem července letošního roku se v prodeji objevil dlouho očekávaný nástupce populárního modelu Nord od OnePlus, jenž vzbudil větší zájem o smartphony střední třídy. Od OnePlus Nord 2 si čínská firma slibovala úspěšné pokračování v dobře našlápnutém portfoliu, ale jak se zdá, ne všechno se společnosti z Šen-čenu povedlo.

oneplus nord ontploft
OnePlus má problém. Jeho Nord 2 má sklony k samovznícení (Zdroj: LetsGoDigital)

Když totiž indický právník a aktivista Gaurav Gulati přišel ve středu 8. září do práce, ucítil ve vnitřní kapse kabátu, kde měl odložen svůj telefon, intenzivní teplo. Ihned svůj kabát sundal a dobře udělal – ještě během vysvlékání jeho OnePlus Nord 2 vzplál a vzápětí také vybuchnul.

Gulati měl štěstí v neštěstí, bez zranění totiž nevyvázl. Hořící smartphone jej popálil na boku v místech, kde jej měl umístěný v kabátě, a navíc se nadýchal vzniklého kouře, kvůli čemuž má potíže s dýcháním. Aby toho nebylo málo, exploze mu poškodila také sluch a zrak.

oneplus nord 2
OnePlus Nord 2 vybuchl a zranil svého majitele

„Měl jsem pocit, jako bych měl ve své kapse úmrtní list. Jsem velice rád, že jsem naživu,“ řekl Gulati pro server LetsGoDigital. Celou situaci Gulati rozhodně nenechá jen tak vyšumět – celou věc předal místní policii a plánuje podat také žalobu na OnePlus. Rovněž požádal čínskou společnost o vyjádření k celé situaci.

Nord 2 má problém. Jedná se už o třetí zaznamenaný incident

Ta je v podobných případech poměrně opatrná a Gulatimu sdělila, že vyjádření dostane až ve chvíli, kdy telefon osobně prověří. To nicméně jen tak nebude, neboť inkriminovaný Nord 2 slouží jako důkaz v policejním vyšetřování.

Pro OnePlus se nejedná o ojedinělý incident. V posledních dvou měsících jde již o třetí případ, kdy se model Nord 2 samovznítil bez toho, aniž by s ním jeho majitel nějak interagoval či jej měl připojený k nabíječce. Pokud o pořízení OnePlus Nord 2 uvažujete, doporučujeme počkat alespoň do chvíle, než čínská společnost vydá k těmto incidentům jasné stanovisko.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

 1. To jsou ty zpr.caný Mediateky.

 2. Ještě, že neměl mobil v kapse kalhot.

 3. Tři telefony z jak velkého bjemu? Milion? Dva? Tři? Deset? Jasně, když se to stane zrovna vám, je to nemilé, ale nejsou to desítky nebo stovky či dokonce tisíce.
  To je jak by zahradník rozmazaval, že z 10 tun rajčat měl půl kilo zhnilych, takže výslovně varuje, aby tuhle odrůdu už nikdo nekupoval.
  Alektronika bohužel sem tam selže.
  Ani nechci vidět kolika treba iPhonum se tohle ročně stane, ale samozřejmě to jde mimo média a Apple se s daným člověkem tučně mimosoudne vyrovná. Tak samo u jiných výrobců. Přeci jen ne každý s něčím takovým okamžitě běží do médií.

  • Srovnání mimo mísu s rajčaty. Výbuch telefonu může být nebezpečný. Stávat by se to nemělo vůbec. Ale je otázka kde je pravda, zda se k telefonu nechovali ti uživatelé špatně…

  • Milann2: Je to jenom příklad, pointu jsi snad pochytil, ne? A lidi se k telefonům chovají špatně nepřetržitě. Už jen takové umístění na sklo nebo na výdechy klimatizace je extrém, který může vést i k takovému poškození.

 4. Omyl , takhle to dopadá když se snaží narvat silnější baterii do ještě menšího prostoru a to jen o 500mah.
  Jenže ono stačí pár vrstev navíc a pod lisováním se může separátor poškodit.
  No a pak už je to jen otázka času.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).