Vivo nesmí do letadla. U některých modelů hrozí samovznícení

exploze ohen fire explosion

Čínská společnost Vivo se poslední měsíce snaží výrazněji prosadit na světových trzích. Zařízení se ale k zákazníkům musí nějak dostat a nejjednodušší formou přepravy je pochopitelně letadlo. Za normálních okolností se jedná o formalitu, nicméně Vivo zažilo tento víkend nepříjemnou komplikaci, která dává vzpomenout na starší případ Samsungu a jeho nechvalně proslulého smartphonu Galaxy Note 7.

Vivo Y70 recenze
Vivo Y70

Telefony Vivo Y20, které měly původně namířeno do Bangkoku, se do své cílové destinace bohužel nedostaly. Když Vivo chtělo na letišti v Hongkongu naložit do letadla celou zásilku svých telefonů, znenadání celá bedna začala hořet. Naštěstí se nikomu nic nestalo, nicméně hasiči bojovali s ohněm více než 40 minut.

vivo fire 1
Oheň telefonů Vivo na letišti v Hongkongu

Reakce přepravců na sebe nenechala dlouho čekat – celá řada z nich okamžitě zakázala přepravu na palubě svých letadel, v čele s takovými jmény, jako Lufthansa Cargo, Go Air, Garuda, IAG Cargo nebo Cathay Pacific. V případě komerčních letů se prozatím Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA) neodhodlala k žádnému radikálnímu kroku a prozatím vyčkává.

vivo fire 2
Poškozené telefony Vivo po požáru

Ředitel IATA David Brennan pro web The Loadstar řekl: „IATA se zaměřuje na zkoumání přepravy nebezpečných materiálů, jako jsou lithiové baterie, na palubách letadel. Incident, který se odehrál v Hongkongu, je momentálně vyšetřován a bylo by předčasné dělat jakákoli opatření.“

Nepřehlédněte – Recenze Vivo Y70: vypadá skvěle, přesto se každému nezavděčí

Tento incident má potenciál značně poškodit rychlý růst značky Vivo na světových trzích. Pokud by se významnější dopravci shodli na tom, že Vivo na paluby jejich letadel nesmí, pro Vivo tím vzrostou náklady na dopravu, což se jistě promítne do koncových cen pro zákazníky, nemluvě o poškození dobrého jména.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku