TOPlist

PocketPC XDA Stealth: Vysouvák s Windows Mobile 5.0 (aktualizováno)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

XDA StealthFederální komunikační komise (FCC) v těchto dnech pečlivě testuje nové PocketPC XDA Stealth, které by se mělo objevit v nabídce nadnárodního operátora O2 v posledním čtvrtletí tohoto roku. Pokud se domníváte, že má tento slider na svědomí tajwanská společnost HTC, pak vás budu muset zklamat. Výrobcem je společnost Gigabyte, která se už dříve prezentovala několika modely označovanými jako g-Smart.

Nový XDA Stealth poběží na operačním systému Windows Mobile 5.0. Jelikož se jedná o Phone edition zařízení, nabízí nám Stealth podporu GSM sítí v pásmech 900/1800 a 1900Mhz. Pro datovou komunikaci bude možné využít GPRS třídy 10, na EDGE si ale Stealth místo neudělal. To z části nahrazuje podpora Wi-Fi standardů 802.11b/g, komunikovat bude ale možné i přes Bluetooth 1.2. Uvnitř tepe procesor Intel Xscale na frekvenci 416Mhz, který se postará o svižný běh systému. Displej nabídne QVGA rozlišení (240x320px) a zobrazí 65k barevných odstínů. 192MB ROM bude možné rozšířit paměťovými kartami typu miniSD, operační paměť RAM čítá 64MB.

Další zajímavostí je výsuvná konstrukce telefonu. Na spodním díle, který se zatlačením vysune, nalezneme blok s numerickými klávesami, díky tomu bude toto PocketPC náramně připomínat klasický telefon. Vypadá to, že se na Vánoce dočkáme opravdu velké sprchy nových modelů; to je ale jedině dobře, nemusíme se alespoň bát, že by nebylo z čeho vybírat. A co vy, už víte kterého krasavce by jste si chtěli rozbalit pod vánočním stromkem?

Aktualizováno 13.9.: Na serveru Cnet.com.au se objevily finální fotografie tohoto PocketPC. Známe také jeho rozměry, které v zavřeném stavu činí 110 x 53 x 22.5 mm a jeho hmotnost je rovných 140 gramů.

Oficiální fotografie:
67          8

 

Původní fotografie z FCC:
1

2

3 4 5

Zdroj: CoolSmartphone

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku