PocketPC ORSiO n725 se představuje, pánové v HTC, třeste se ! (aktualizováno)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

ORSIO n725Neznámá ruská společnost ORSiO představila světu své nové PocketPC s označením n725. O tomto modelu jsme vás již dříve informovali v této bleskovce, v tu dobu ale nebyly k dispozici žádné oficiální informace. Dnes už je ale všechno jinak a výrobce odhalil finální specifikaci tohoto zařízení, které rozhodně nezůstává pozadu oproti nově představeným dítkům společnosti HTC.

ORSiO n725 využívá funkcí operačního systému Windows Mobile 5.0 ve verzi AKU 2.3, pohání jej výkonný procesor Intel Bulverde s frekvencí 524Mhz. O zobrazování se stará dotykový QVGA displej s úhlopříčkou 2.7\”, od ostatních se ale liší schopností zobrazit až 262k barevných odstínů. Pozadu rozhodně nezůstává ani s pamětí, 192MB velká ROM paměť určitě najde své uplatnění, pro bezproblémový běh programů je určeno 64MB RAM. Podpora UMTS mu sice chybí, ale dovoláte se sním ve třech GSM pásmech (tedy 900,1800 a 1900Mhz), data lze stahovat přes technologie GPRS a EDGE, obojí třídy 10. Připojíte se s ním navíc i do bezdrátových Wi-Fi sítí (802.11b/g), na kratší vzdálenosti využijete Bluetooth 2.0 s podporou protokolu A2DP. Zapomenout nesmím ani na infračervený port a podporu FM rádia.

Fotografie můžete pořizovat 2Mpx kamerkou, vedle které nechybí ani přisvětlovací dioda a zrcátko pro pořizování autoportrétů. Pokud vám nebude stačit vnitřní paměť, můžete si ji rozšířit paměťovými kartami typu miniSD. Kapacita baterie je 1500mAh, což by mělo zařízení udržet v pohotovostním režimu až 10 dní. V Rusku se tento komunikátor brzy začne prodávat, zda ale dorazí k nám není v tuto chvíli známo, momentálně čekáme na vyjádření přímo od výrobce a jakmile budeme vědět více, informujeme vás o tom.

Aktualizováno 9.9.2006: Na oficiálních stránkách výrobce je možné prohlédnout si detailní hardwarové parametry tohoto modelu, ze kterých se dozvíte například hmotnost přístroje, která činí rovných 140 gramů, jeho rozměry jsou navíc téměř totožné s Qtekem S200 (102x58x18.5mm), jedná se tedy o velmi malé zařízení, které padne do každé kapsy. Výrobce navíc ORSiO n725 v základu vybavil několika aplikacemi, jako World Mate Standard edition, WLAN Manager, Jeyo SMS Backup, Jeyo Mobile Extender, Code Wallet PRO 2005 a Java emulátor. Volné chvíle si můžete krátit další bonusovou hrou PocketUFO (freeware, stahujte zde), která také pochází od ruského autora. Společnost ORSiO navíc nabízí i možnost zakoupení n725 včetně autoadaptéru a Bluetooth GPS, další informace (v ruštině) zde.

Aktualizováno 10.9.2006: Máme pro vás exkluzivní informace ohledně distribuce přímo od výrobce. Orsio n725 se začne prodávat 1. listopadu, ale pouze na ruském a taiwanském trhu. V současné době společnost ORSiO Solutions hledá distributory, kteří by zajistili prodej v dalších zemích, a to nejen evropských. Nejprve ale potřebují dokončit anglickou lokalizaci operačního systému (resp. připravit anglickou ROM), která by měla být hotova v průběhu prosince. A pak už nic nebude bránit tomu, aby tento \”malý velký” pomocník mohl vyrazit do světa.

1 2

3 4

5

Zdroj: MSMobileNews

 

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku