TOPlist

PocketPC i-mate JAQ: Ošklivka s Windows Mobile

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

i-mate JAQSpolečnost i-mate, distributora většiny HTC zařízení vám jistě nemusím nikterak rozsáhle představovat. Většinou jsme byli zvyklí, že zařízení pod křídly i-mate měly velmi líbivý design, to ale rozhodně neplatí o nově představeném PocketPC i-mate JAQ. Ten vychází z již dříve představeného PPC Invetec Mercury, o kterém jsme informovali v této bleskovce.

I-mate se jej rozhodl převléknout do svého kabátku, který na mě ale působí velmi těžkopádným dojmem. Světlá barva sice vypadá elegantně, avšak v kombinaci s křivkami, které u JAQa nalezneme, to opravdu není zrovna to pravé. Design zařízení trochu připomíná Motorolu Q nebo Samsunga i320. U JAQa se také setkáme s vlastní hardwarovou QWERTY klávesnicí, dotykovým QVGA displejem s úhlopříčkou 2.8″ a schopností zobrazit až 65k barevných odstínů. Ten bude otočený do Landscape režimu, což u PocketPC vůbec ničemu nevadí, avšak u Smartphone telefonů dělá takto usazený displej problémy spoustě aplikacím, o tom si ale podrobněji přečtete až v recenzi Samsungu i320.

JAQ samozřejmě poběží na Windows Mobile 5.0 Phone edition, pohánět jej bude procesor TI OMAP 850 o frekvenci 200Mhz. K dispozici bude 64MB RAM a 128MB ROM. Dovoláte se s ním v klasických GSM sítích, a sice v pásmech 850/900/1800 a 1900Mhz, pro datové služby využijete GPRS a EDGE třídy 10. Na UMTS si můžeme nechat zajít chuť, stejně to pravděpodobně dopadne i s Wi-Fi. Spolehnout se tak budeme muset na Bluetooth ve verzi 1.2. Fotografie bude možné pořizovat 1.3Mpx fotoaparátem, slot na paměťové karty je typu MiniSD. Další informace nejsou v tuto chvíli k dispozici.

1

Zdroje: PocketPCthoughts, the::unwired

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku