Domů » Bleskovky » PlayStation Now bude v budoucnu podporovat streamování PS3 her do tabletů s Androidem

PlayStation Now bude v budoucnu podporovat streamování PS3 her do tabletů s Androidem

Společnost Sony na CESu mimo jiné představila novou službu PlayStation Now, dík které bude například možné streamovat hry původně určené pro PlayStation 3 na PlayStation 4. Sony tím elegantně vyřešilo problém zpětné kompatibility a později bude tituly možné „hrát“ také na konzoli PS Vita, nových modelech televizí Bravia a co je nejzajímavější, dokonce i tabletech řady Xperia s Androidem. A není vyloučeno, že se v budoucnu dočkáme rozšíření služby na další zařízení Androidem.

Služba PlayStation Now nebude zadarmo a hráči si ji budou muset platit, jako první bude v průběhu letošního léta dostupná hráčům v USA, od ledna ale poběží zkušební provoz. Termín spuštění pro Evropu zatím nebyl oznámen, ale doufejme, že na sebe také nenechá dlouho čekat. Pro využívání služby Sony doporučuje připojení s rychlostí minimálně 5Mbps nebo vyšší.

PlayStation Now hands-on: you'll never think of gaming the same way again

Doufejme tedy, že se spuštění PlayStation Now pro tablety s Androidem, a nejen ty od Sony, dočkáme ještě v průběhu tohoto roku. Pro náruživé hráče by to jistě byla skvělá možnost, jak své oblíbené tituly hrát téměř kdykoliv.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

  1. JaroB (neregistrovaný)

    Bolo by dobré poopraviť, že bude možné streemovať hry PS2 a PS3 na PS4,Vitu a neskôr aj na Xperie. Škoda len hier na PS1 to by som privítal ako prvé.

    [odkaz]

  2. olieee (neregistrovaný)

    Na techradaru jsem četl že bude podpora i pro ios

    • Dovedu si představit, že Sony chce nabídnout hry z Sony herních prostředí do Sony zařízení. Apple iOS mi tam nějak neštymuje:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).