TOPlist

PlayStation 5 dostane novinku, kterou si hráči vždy přáli. Ale až příští rok

playstation 5 unsplash

Tipér Tom Henderson ze serveru Insider Gaming přináší exkluzivní informace o tom, jak se změní podoba herní konzole PlayStation 5 v roce 2023. Podle informací, které získal ze zdroje obeznámeného s plány společnosti Sony, konečně v příštím roce dorazí hubenější varianta, navíc s jednou kýženou vlastností.ovladač DualSense od Playstation 5Nepřehlédněte

Sony zdražuje PlayStation 5. Konkurence jen nechápavě zvedá obočí

Protože prý tělo vcelku velké herní konzole bude podstatně zmenšeno, nebude v základu disponovat integrovanou mechanikou pro Blu-ray disky. Ta se totiž bude dodávat separátně a s PlayStationem ji propojíte USB-C kabelem. Počítat díky tomu můžete s lehce upraveným designem a hlavně nižší hmotností. Cenové podmínky však zatím neznáme.

Zdroj se nezmiňuje o tom, že by mělo pro příští rok dojít k nějakému navýšení výpočetního či grafického výkonu. Rovněž paměťová konfigurace by měla zůstat jedna jediná. Henderson bohužel nijak nekomentuje ani údajně připravovanou variantu PlayStation 5 Pro s výrazně vyšším výkonem, která by také měla dorazit v příštím roce, případně o rok později.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku