Domů » Bleskovky » Pixel Ruler: Šikovná pomůcka pro všechny Android a webové vývojáře

Pixel Ruler: Šikovná pomůcka pro všechny Android a webové vývojáře

Na Google Play se objevila zajímavá česká aplikace, která by měla usnadnit práci vývojářům, kteří se zaměřují na webové a Android aplikace. Správnost implementace grafického návrhu si nově vývojáři nativních aplikací a mobilních webů mohou přeměřit přímo na displeji Android zařízení. Aplikace Pixel Ruler přináší na Android pravítko, se kterým lze měřit v jakékoliv nainstalované aplikaci i webovém prohlížeči.

 

Doposud zde podobný typ aplikace chyběl. “Velmi mne omezovalo, že nebylo možné změřit si rozměry jednotlivých prvků designu přímo na telefonu a tak jsem se rozhodl vytvořit si pro tento účel specializovanou aplikaci.” říká autor aplikace Vladislav Skoumal. Mobilní vývojáři si tak až nyní mohou užívat stejný komfort jako jejich desktopoví kolegové. 

 

Podporováno je měření jak přímo v pixelech (px), tak i v density-independent pixelech (dp) a scale-independent pixels (sp), specializovaných jednotkách sloužících pro jednotné zobrazení nezávisle na DPI daného displeje. Výhodou je i možnost pravítka dokovat a odklidit je tak z pracovní plochy na okraj displeje. Od Androidu 4.2 je plně podporována systémová funkce “Maginification gestures”. Pomocí ní je možné trojitým klikem zvětšit libovolnou část obrazovky a přesně změřit zkoumaný prvek.

Na Google Play je zdarma k dispozici trial verze, plná verze Pixel Ruler stojí 20 Kč.

Odkaz na Google Play Odkaz na Google Play
Trial / placená verze

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).