Pixel 5: víme, kdy bude přestaven a kolik bude stát

pixel 5 1

Když Google na začátku srpna odhalil levný smartphone Pixel 4a, zcela netradičně prozradil i jména budoucích telefonů připravovaných na letošní podzim – Pixel 5 a Pixel 4a 5G. Google obvykle pořádá předvánoční premiéru nových smartphonů v říjnu, ovšem zdá se, že si letos o něco pospíší.

pixel 5

Pixel 5 a 4a 5G: premiéra ještě tento měsíc, ceny pod 20 tisíc

Na internet se totiž dostala fotografie tabulky interní databáze německého Vodafonu, ve které jsou již Pixel 5 a 4a 5G zalistovány. V kolonce „lze očekávat“ je uvedeno datum 25. září, přičemž v tento termín jsou oba telefony očekávány pouze v černé barvě.

pixel

Databáze rovněž potvrzuje, že se letos nechystá žádná XL varianta, ale pouze základní Pixel 5. Ten navíc ani nebude pravou vlajkovou lodí, neboť jej bude pohánět slabší čipset Qualcomm Snapdragon 765G učený pro telefony vyšší střední třídy. Díky tomu má mít telefon sympaticky nastavenou prodejní cenu – podle německého webu Technik News má chystaná novinka stát 629 EUR (asi 16 600 korun). Ještě méně pak má stát smartphone Pixel 4a 5G, u něho Google počítá s částkou 499 EUR (asi 13 200 korun).

Google se u podzimních Pixelů oprostí od všemožných technologických vychytávek (typu Soli radar) a raději bude servírovat lidové telefony za lidové ceny.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku