Domů » Bleskovky » Pixel 5: víme, kdy bude přestaven a kolik bude stát

Pixel 5: víme, kdy bude přestaven a kolik bude stát

Když Google na začátku srpna odhalil levný smartphone Pixel 4a, zcela netradičně prozradil i jména budoucích telefonů připravovaných na letošní podzim – Pixel 5 a Pixel 4a 5G. Google obvykle pořádá předvánoční premiéru nových smartphonů v říjnu, ovšem zdá se, že si letos o něco pospíší.

pixel 5

Pixel 5 a 4a 5G: premiéra ještě tento měsíc, ceny pod 20 tisíc

Na internet se totiž dostala fotografie tabulky interní databáze německého Vodafonu, ve které jsou již Pixel 5 a 4a 5G zalistovány. V kolonce „lze očekávat“ je uvedeno datum 25. září, přičemž v tento termín jsou oba telefony očekávány pouze v černé barvě.

pixel

Databáze rovněž potvrzuje, že se letos nechystá žádná XL varianta, ale pouze základní Pixel 5. Ten navíc ani nebude pravou vlajkovou lodí, neboť jej bude pohánět slabší čipset Qualcomm Snapdragon 765G učený pro telefony vyšší střední třídy. Díky tomu má mít telefon sympaticky nastavenou prodejní cenu – podle německého webu Technik News má chystaná novinka stát 629 EUR (asi 16 600 korun). Ještě méně pak má stát smartphone Pixel 4a 5G, u něho Google počítá s částkou 499 EUR (asi 13 200 korun).

Google se u podzimních Pixelů oprostí od všemožných technologických vychytávek (typu Soli radar) a raději bude servírovat lidové telefony za lidové ceny.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. No kdyby se za těch 16,600,- prodával i u nás tak je to celkem super cena, ale díky tomu že Google tu nemá stále ofiko zastoupení a jen přeprodej zlodějů viz Alza. Bude tento kousek tak za 20K a to už za Snap 765G není zrovna málo…..

  • Amazon? mediamarket v Drážďanech?
   Tak to řeším já círka 5rok – jednou jsem reklamoval v Dráždanek – prodavač Hanz otevřel krabičku vytiskl dobropis k pokladně a za 15min. jsem měl novej Pixel

 2. Papírové představení. Jestli bude mít takhle dobrou cenu, tak bude hned vyprodaný. P4a taky není k sehnání.

  • Tomáš Judas

   Pixel 4a není k sehnání protože se neprodává jen předprodej a normálně až v říjnu.

 3. Telefon střední třídy, těsně pod 20 tisíc je za lidovou cenu? Aha…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).