Domů » Bleskovky » Pixel 4 a 4 XL se postupně odhalují. Dostanou více RAM a vyšší displeje

Pixel 4 a 4 XL se postupně odhalují. Dostanou více RAM a vyšší displeje

Google pravděpodobně někdy v říjnu představí řadové nástupce svých vlajkových Pixelů z podzimu loňského roku. Po sérii úniků se Google rozhodl vypustit do světa první oficiální render, avšak vnitřní hardwarová výbava zatím zůstává tajemstvím. Pár střípků ale nyní odhalil server BGR.

pixel 4
Google Pixel 4 na oficiálním renderu

Nové Pixely dostanou oproti svým předchůdcům mírně vyšší displeje, z menšího naroste rozlišení z 1080 × 2160 na 1080 × 2280 px, u většího z 1440 × 2960 na 1440 × 3040 px. Pozitivní je, že ani u jednoho z Pixelů nenajdeme v displeji výřez. Oba telefony si mají také polepšit v oblasti operační paměti, údajně dostanou 6 GB RAM. Potvrzuje se také přítomnost duálních fotoaparátů na zádech.

Nové Pixely bude nepochybně pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 855 nebo jeho nejnovější revize 855+.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

31 komentářů

 1. „menšího naroste rozlišení z 1080 × 2160 na 1080 × 2280 px“
  Takže opět bez zájmu.

 2. Menší rámeček a větší paměť s procesorem by mě k nákupu nepřiměly. Samozřejmě nové foťáky zůstávají s otazníkem. Ale slabina 3ky je baterie a největší je jas displeje. Změna rozlišení směrem nahoru u XL značí, že by mohl být užší, když displej nemá notch.

  • Tak dokud se České zastoupení nezmůže na víc než úderné „rádi bychom nabídli“, tak je to vcelku jedno 😊

   • JoeBlack

    Dokud jde objednávat za oficiální, i nižší ceny z Německého Amazonu, tak si může nějaké české zastoupení ….

   • A servis?

   • Stejně jako v českém e-shopu. Pošleš poštou. On snad ani Google nějaký prémiový servis nenabízí. Takže se to bude řešit stejně jako by se to řešilo se zákazníky v Německu. Jen si pár kaček priplatíš za poštovné.

   • Bořek (neregistrovaný)

    uni
    stejný průser jako u českého servisu s iP…
    Takže Německo.
    Jo a můžeš ještě s iP u iSetos, nebo u iWant – have fun
    A taky za slušný money kus za kus…

   • Za postovne nepriplatis nic. Amazon postovne preplaca, dokonca posila vic penez nez bola cena. Staci si zavolat kuriera (napr DHL) a poslat amazonu fakturu. Inac celkovo reklamavia u amazonu jenuplne nekde inde ako napr u zdejsich eshopov. Staci napsat na podporu co je za problem (moze to byt fakt len naka drobnost) a dosta es na vyber, novy kus alebo penize spatky. Nic vic neriesia. Oskbne uz nikde inde nenakupujem. Dovoz do pristiho dna z DE, z USA do 48 hod (samozrejme top prio shipping..)

   • JoeBlack

    @uni
    Jak píše Pirr, už jsem měl možnost vyzkoušet pár krát i na vlastní kůži – včetně neplacení poštovného, dodání balíku zpět do 24 hodin a do 48 hodin peníze zpět na kartě.
    Což platí pro více Německých eshopů, třeba i můj milovaný Thomann. Proti tomu si člověk při nákupu v ČR přijde jak v pravěku.

   • shepii (neregistrovaný)

    JoeBlack: Zbytečné vysvětlovat BFU, pro kterého je vrcholem obchodování návštěva místního bazaru. :)

   • Chlapci, nebo vám tu nesedí. Google neuvádí produkt na CZ trh, protože nemá servisního partnera (prý) a přitom se stačilo zeptat místních odborníků 😁

   • JoeBlack

    @Uni
    To má i nějakou pointu tenhle příspěvek? O.o

   • JoeBlack: Že to očividně není tak jednoduché, jak se někteří snaží předestřít a nic to nemění na faktu, že Google je neschopný ňouma. Ne, Pixel NENÍ na našem trhu.

   • JoeBlack

    @uni
    No a co, že není na „našem“ trhu?

   • JoeBlack: omg…

   • Bořek (neregistrovaný)

    do not feed troll.

   • shepii (neregistrovaný)

    JoeBlack: No nic. Podstatné je, že je na EU trhu, kterého jsme součástí (takže vlastně i je na našem trhu). Že není oficiální CZ distribuce nikoho trápit nemusí, Nokie byly také jen EU distribuce. Reklamuješ tam kde koupíš, pozáruční servis při dnešních cenách smartphonů řeší minimum lidí, doma máš balík stejně rychle jak z CZ eshopu. Ale tohle BFU nevysvětlíš. :)

   • uni: Tobě se člověk asi nikdy nezavděčí. Kdybys byl v obraze, tak bys věděl, že úspěšný a schopný prodejce/výrobce/obchodník není ten, kdo prodává všechno všude, ale ten, kdo si spočítá, kde se mu to či ono vyplatí prodávat. Nikde jsem si nevšiml, že bys tu tenkrát kvičel, že třeba MS je neschopný ňouma, protože u nás neprodává Surface, stejně, jako že Apple je neschopný ňouma, protože tu neprodává HomePod apod.

    Dle toho, co píšeš, jsi tu jediný neschopný ňouma ty.

    PS: Sám si šáhni trochu do svědomí. Tím, že si budeš neustále kupovat bazarový šrot se poptávka, a tím pádem lepší služby nezmění.

   • Menty: Nechci uniho obhajovat, ale na nedostupnost Surface v jeho oblíbeném elektru, aby s ním mohl nabrat „zkušenosti na level power user“, tu uni frflal dostatečně.

   • Menty: Ale naopak, MS je kvit také mnou kritizován za neschopnost (zipiik na rozhodně lepší paměť), ať už roční fiasko Xboxu nebo trvalá neschopnost Surface a jeho „telemarketing“.

   • uni: A kritiky ohledně HomePodu se taky dočkáme? :) To asi ne co. A nic to nemění na tom, co jsem napsal. Schopný prodejce nemusí nutně prodávat všechno všude. Protože to by pak byli všichni výrobci neschopní ňoumové (tvůj milovaný Apple nevyjímaje).

   • Menty: Zmatenče, HomwPod navazuje na že nedostupnou službu (Siri). Na co navazuje PC nebo mobil?

    Klasika, student speciální třídy opět zabil téma. Aspoňj některé věci se nemění… bohužel.

   • shepii (neregistrovaný)

    uni: A HomePod bez Siri nefunguje, nebo co? Protože jestli je nedostupnost Siri v ČR podle tebe ten důvod, proč u nás na trhu není HomePod, tak proč jsou tedy na ČR trhu iPhony, iPody, iWatch? Už ti to zase nějak nesedí, co? :)

   • Třída se pomalu plní stálými členy…

   • uni: Nezklamal jsi. Už opět zmaten, došla argumentace, tak je čas přejít k offtopicu. Ale já to s tebou ještě zkusím. Každý by chtěl být takový neschopný ňouma, vyvíjet systém, co absolutně válcuje veškerou konkurenci (odtud asi pramení uniho mindrák).

    Jak píše shepii. Kdybys měl někdy v ruce iPhone či iPad, věděl bys, že tam Siri normálně funguje v AJ (je 21. století uni, umíme i cizí jazyky), není zde žádné omezení regionu. Navíc třeba AppleWatch 4 – jejich hlavní must have featura – EKG ve spousta zemích taky nefungovala, přesto se tam prodávaly. A předpokládám, že tu budeš mít i nějaký pind na obhajobu toho, že tu nemáme fyzický dualsim. Prostě neschopný ňouma Apple, očividně.

    Proč tu Google neprodává? Těch důvodů může být spousta. Český trh pro něj nemusí být lukrativní. Mohli si spočítat, že se jim to tu nevyplatí. Nebo další důvod, co mě při čtení zdejších diskuzí napadá (proč Google neprodává a Apple ano) – že prostě jablečná sekta nemá dostatečnou mozkovou kapacitu, aby nakoupila ze zahraničí.

    Navíc, proč pindáš, když by sis Pixel stejně nekoupil, i kdyby se zde prodával? Však se podívej, tvůj vymodlený Apple zde prodává, přesto nejsi schopen si jablíčko pořídit.

    A záverem chci říct, že s tebou poprvé souhlasím. Student speciální třídy zabil téma. I když nemusíš se dělat něčím víc, ty nejsi student, ale pouhý pacient. U studenta čekáme zlepšení, u tebe jakožto pacienta se jen modlíme, aby to nebylo horší. :)

   • shepii (neregistrovaný)

    Menty: Bohužel jeho klasika. Jinak máš můj obdiv za to, že ti takové jelito stojí za tak dlouhý komentář. :D S BFU se diskutuje jasně a stručně, květnatější věty málo kdy chápou. :)

   • shepii: Já jsem byl vždy veden k tomu, že s chorými a postiženými máme jednat polopatě, ideálně jim všechno několikrát vysvětlit, třeba se zadaří. Tak nějak pořád naivně doufám, že se zadaří i tady, marná sláva zatim :D

   • shepii (neregistrovaný)

    Menty: Tak ale tady jsme na webu o smart věcech, žádná charita. Tady takový člověk nemá co dělat a když už tedy nemá soudnost a chodí sem akorát otravovat, tak potom jen vyvrátit jeho nesmysly a jít dál. Beztak nechápe co se mu snažíš vysvětlit, ztráta času…

   • Menty: Sám musíš vidět (jasně, bláhová naděje), jaké nesmysly tu vršíš. Watch mají primární komunikační prostředek displej, ten je v ČR plně funkční. HomePod má primární komunikační prostředek hlas, ten v ČR funkční není.
    Každý s trochu funkčním selským rozumem tam vidí rozdíl (jasně, zdejší speciální třída ne, ale to nepřekvapí).

    Na další nesmysly už není sil.

   • JoeBlack

    @uni
    To je ale hromada nesmyslů :-D

   • uni: To jsme rádi, že na další nesmysly už nemáš sil. Děkujeme. Udělej si čárku, můžeš se posunout.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *