Písmeno Z symbolizuje Rusko. Samsung kvůli tomu prý změní název budoucích skládaček

Samsung Galaxy Z Fold 3 clanek 1

Samsung se dle nejnovějších informací odhodlá k velkému kroku u pojmenovávání svých produktů. Skládací rodina Flip a Fold má před jménem kromě ikonického Galaxy také písmeno Z, zřejmě proto že svým tvarem symbolizuje skládání. U nových telefonů Flip 4 a Fold 4 však prý korejský výrobce od „zetka“ upustí. Informoval o tom tipér SnoopyTech.Samsung Galaxy Z Fold 3 recenze clanekNepřehlédněte

Recenze Samsung Galaxy Z Fold 3: ultimátní pracant

Pozorní čtenáři si možná vzpomenou, že tuto změnu Samsung již retroaktivně zavedl, a to na pobaltských trzích. Země jako Litva či Estonsko přímo sousedí s Ruskou federací, která v únoru letošního roku rozpoutala válku na Ukrajině. Jak známo, ruská vojska využívají písmeno Z pro vlastní propagandu, označují jím například bojová vozidla či rakety. Dle uniklých informací nechce být jihokorejská firma s válečnou agresí na východě Evropy spojována nikde na světe, a proto název svých telefonů údajně změní plošně.

Týkat se to má hned nejnovější čtvrté generace „skládaček“, která bude dle všeho představena již příští týden. Samsung tuto informací zatím oficiálně nepotvrdil. Zároveň ani není jasné, zdali dojde ke zpětnému přejmenování i druhé a třetí generace skládaček mimo uvedené trhy.

První korejský smartphone s ohebným displejem se přitom jmenoval jednoduše Galaxy Fold. S obligátním „Z“ přišel až první Galaxy Z Flip v únoru 2020.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku