TOPlist

Pidion DM-300 PocketPC: Čokoládové PocketPC s digitálním TV tunerem

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Pidion DM-300Společnost Bluebird představila nové PocketPC Pidion DM-300. Hned na úvod prozradím, že stejně jako nedávno představený Sharp W-Zero3, je i tento model určený jen pro korejský trh. Nejedná se o Phone edition zařízení (neobsahuje tedy modul pro telefonování), ale o čistokrevný kapesní počítač.

Windows Mobile 5.0 pohání procesor o taktu 520Mhz (Intel Bulverde), který by měl společně s 64MB RAM a 128MB ROM zaručit dostatečný výkon v aplikacích. Displej je bohužel jen QVGA, tedy s rozlišením 240x320px při 65k barvách, s úhlopříčkou 2.8\”. S okolím je možné se spojit přes integrovaný Wi-Fi 802.11b/g modul nebo Bluetooth. K propojení s PC slouží klasický miniUSB konektor.

Po dlouhé době píši o zařízení, které obsahuje slot na SD karty (SD/IO), jelikož většina nově prezentovaných komunikátorů obsahuje spíše sloty pro mini nebo microSD karty. Já osobně jsem zastánce miniaturizace, ale co se paměťových karet týká, zde dávám stále přednost SD. Pidion DM-300 dále obsahuje integrovaný T-DMB modul pro příjem digitální televize. V Koreji by se měl začít prodávat v říjnu tohoto roku.

Fotografie zařízení:
1 2

3 4
Tip: Klikněte na fotografii pro zobrazení její plné velikosti

Zdroj: Aving.net

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku