Domů » Bleskovky » Philips uvedl na český trh sluchátka s aktivním potlačením hluku. Známe cenu

Philips uvedl na český trh sluchátka s aktivním potlačením hluku. Známe cenu

Nizozemský gigant Philips má ve svém portfoliu také sluchátka, ke kterým nyní přibyly nové modely. Pyšní se především aktivním potlačením hluku, což je funkce, která je mezi uživateli čím dál tím více vyhledávaná. Sluchátka nesou krkolomný název TAPH805 a chlubí se pokročilou digitální hybridní technologií Advanced Digital ANC. Ta využívá čtyři mikrofony ECM: dva mikrofony jsou umístěny uvnitř mušlí sluchátek a dva směrované dopředu. Ty přinášejí výkonné potlačení okolního hluku, který mohou snížit až o 27 dB nebo o 95 %.

Philips TAPH805 1

Náušníky nesou snadno použitelná fyzická tlačítka a dotykové ovládací prvky – přejetím prstem nahoru nebo dolů po pravé mušli se ovládá hlasitost a základní funkce hlasového asistenta, zatímco jediným klepnutím se aktivuje nebo deaktivuje ANC. Sluchátka mohou přejít i do režimu „vnímání okolí“ a tak můžete slyšet více zvuků kolem vás, i když vaše hudba stále pokračuje v hraní.

Philips TAPH805 2

Zvuk zprostředkovávají kvalitní 40mm neodymové zvukové měniče, které jsou schopny dosáhnout vysokého výkonu – s HRA naměřenou širokou šířkou pásma 5 Hz až 40 kHz. Sluchátka TAPH805 jsou jedněmi z nejlehčích modelů v oblasti bezdrátových sluchátek s potlačením okolního hluku ANC s náušníky. Jejich hmotnost je pouhých 235 gramů.

Philips TAPH805 3

O spojení s telefonem či jiným zařízením se stará Bluetooth 5.0, přičemž bezdrátově zvládnou sluchátka přehrávat hudbu až 30 hodin. V případě potřeby lze nicméně sluchátka připojit pomocí 3,5mm jack kabelu. V České republice jsou k dostání již od 4 699 Kč.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).