Cena:

Petr Kasa odchází z Nokie, nahradí jej Marcus Störkel

Nokia před malou chvílí přišla s oznámením ohledně změny šéfa české a slovenské Nokie. Tím byl poslední tři roky Petr Kasa, který se ale z vlastního rozhodnutí rozhodl z Nokie odejít. V průběhu května jej na jeho pozici nahradí Marcus Störkel, který bude koordinovat aktivity týmů Nokia na obou trzích, stejně jako vztahy s lokálními partnery. 

 
Petr Kasa uvádí na český trh Lumii 800

Marcus Störkel pracuje ve společnosti Nokia již 15 let. V posledních letech působil v regionu střední a východní Evropy na pozicích marketingového a obchodního manažera, v roce 2009 se pak stal ředitelem Nokia Maďarsko a v roce 2011 také Nokia Rumunsko. 

V regionu střední a východní Evropy jsem strávil dlouhou dobu a vím, že čeští a slovenští zákazníci patří k těm, kdo přijímají nové technologie a nová řešení mezi prvními. Nedávno jsem například viděl průzkum, podle něhož se Češi připojují k sociálním sítím nejčastěji v Evropě. Jsem si jist, že Nokia vyvíjí produkty a služby, které vyhovují jejich potřebám,“ řekl Marcus Störkel. 


Marcus Störkel 

Petr Kasa opouští společnost Nokia po více než třech letech, které strávil v pozici ředitele pro ČR a SR. „V mobilním byznysu jsem již jedenáct let, z nichž jsem sedm strávil ve společnosti Nokia. Bylo to skvělé, ale je čas na změnu,“ komentoval stručně Petr Kasa.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.