Domů » Bleskovky » Petr Kasa odchází z Nokie, nahradí jej Marcus Störkel

Petr Kasa odchází z Nokie, nahradí jej Marcus Störkel

Nokia před malou chvílí přišla s oznámením ohledně změny šéfa české a slovenské Nokie. Tím byl poslední tři roky Petr Kasa, který se ale z vlastního rozhodnutí rozhodl z Nokie odejít. V průběhu května jej na jeho pozici nahradí Marcus Störkel, který bude koordinovat aktivity týmů Nokia na obou trzích, stejně jako vztahy s lokálními partnery. 

 
Petr Kasa uvádí na český trh Lumii 800

Marcus Störkel pracuje ve společnosti Nokia již 15 let. V posledních letech působil v regionu střední a východní Evropy na pozicích marketingového a obchodního manažera, v roce 2009 se pak stal ředitelem Nokia Maďarsko a v roce 2011 také Nokia Rumunsko. 

V regionu střední a východní Evropy jsem strávil dlouhou dobu a vím, že čeští a slovenští zákazníci patří k těm, kdo přijímají nové technologie a nová řešení mezi prvními. Nedávno jsem například viděl průzkum, podle něhož se Češi připojují k sociálním sítím nejčastěji v Evropě. Jsem si jist, že Nokia vyvíjí produkty a služby, které vyhovují jejich potřebám,“ řekl Marcus Störkel. 


Marcus Störkel 

Petr Kasa opouští společnost Nokia po více než třech letech, které strávil v pozici ředitele pro ČR a SR. „V mobilním byznysu jsem již jedenáct let, z nichž jsem sedm strávil ve společnosti Nokia. Bylo to skvělé, ale je čas na změnu,“ komentoval stručně Petr Kasa.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

20 komentářů

 1. Mathew (neregistrovaný)

  Madarsko? Feketi? ojeej. Nesefoval driv Sony Ericssonu taky madar a kam to dotahli? Zda se, ze kapital opousti lod prvni :)

 2. Biskupb (neregistrovaný)

  Hezký, takže Nokie jde do kytek a Petr je jeden z prvních kdo to pochopil a raději odchází dělat business jinam?

 3. fe (neregistrovaný)

  BISKUPB> Petr není první, kdo to pochopil, jen je první z českého zastoupení Nokie :)

 4. Lenny (neregistrovaný)

  odkud máte informaci, že je to z vlastního rozhodnutí? to nikde v tiskovém oznámení nezaznělo

 5. fugas66 (neregistrovaný)

  ..asi neunesl ten jejich nablblý windows

 6. Není první kdo z nokie v poslední době odešel na vlastní žádost.

 7. Tyy joo a já měl za to, že to jednou bude dělat Ráďa, když už používají božský WP :D

  • aaron (neregistrovaný)

   To by musel z Plzne dojizdet a to neni nic pro nej :-)

  • No tak to je jiná, díky za info ;-)

  • Dojíždět vlakem nebo autobusem není moc pohodlné :o)

  • A vždyť by to byl krásný titulek „Petr Kasa odchází,Radek Hulán konečně příchází“ aby objektivně prezentoval nové Lumie,které jsou bezchybné,mají ten nejlepší displej,nejlepší fotoaparát,nejlepší hudební zvukové podání s jasavými basy,středy,výškami,nejlepší OS v historii lidstva,který nepotřebuje žádné funkce a přesto ohromí.Toť první skromná slova nového šéfa české a slovenské Nokie Radka Hulána,s kterým brzy uděláme objektivní rozhovor.

 8. Barv (neregistrovaný)

  „Jsem si jist, že Nokia vyvíjí produkty a služby, které vyhovují jejich potřebám,“ řekl Marcus Störkel.

  A proto jde Nokia do…no však víte kam.

 9. haters gona hate :D držim mu palce ;)

 10. Ať se mu daří. Třeba se jeho nástupci podaří tu rozjet Bing služby (hledání, mapy…). Nokia má IMHO silné páky k tomu MS dotlačit, kdyby chtěla. Do té doby si budou nad prodejností pravděpodobně jen zoufat.

 11. OKOLI (neregistrovaný)

  „vlastního rozhodnutí rozhodl z Nokie odejít“ Nvm nvm tomu nejde moc verit, protoze znam cloveka co taky odesel z jedne velke firmy „vlastnim rozhodnutim“, ale nebylo to tak, ale pro PR to bylo lepsi tak rikat a pro dotycneho taky.

  • aaron (neregistrovaný)

   PR pouziva „chtel byt blize rodine“, „chtel se postavit dalsim zivotnim vyzvam“. Obycejne odchazi z vlastniho rozhodnuti je trochu suche :-/

  • borix (neregistrovaný)

   Suché to je, ale nic to nemění o tom, že ho prostě vyštípali. :-)

 12. knajpr (neregistrovaný)

  ona už samotná větná konstrukce „z rozhodnutí rozhodl“ je nesmysl, takže si to tady asi trochu přibarvili :) pravda bude nejspíš taková, že Nokia šetří kde se dá, a tak spojila vedení více zemí do jednoho regionu. Kasa asi šéfovat Maďarům nechtěl, tak to vzal někdo odtamtud.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).