Domů » Bleskovky » Peklo zamrzlo, Apple Music míří na reproduktory Google Home

Peklo zamrzlo, Apple Music míří na reproduktory Google Home

Hudební streamovací služba Apple Music je jednou z největších co do počtu aktivních posluchačů. Zatímco v ekosystému Applu je služba jako ryba ve vodě, s podporou konkurenčních ekosystémů či webového prostředí to tak slavné není. V loňském roce se služba poprvé dostala na chytré reproduktory Echo, které má pod taktovkou Amazon.

Nyní se podle informací některých uživatelů zdá, že Alexa nezůstane osamocena. Ti hlásí, že v aplikaci Google Home na iOS mají možnost napojit Apple Music do ekosystému od Googlu. Streamovací služba se tak přidá po bok Google Play Music, YouTube Music či Spotify, které chytré reproduktory zpod taktovky Googlu již podporují.

Žádné velké překvapení se nekoná

Ačkoli se to může na první pohled jevit jako velké překvapení, není tomu tak. Apple na začátku letošního roku na veletrhu CES v Las Vegas jasně nastavil kormidlo směrem ke službám, kde má Apple Music nenahraditelnou pozici. Je proto logické, že pro rozšíření počtu posluchačů musí být služba dostupná na co nejvíce místech. V letošním roce se více rozšíří také AirPlay 2 a iTunes v segmentu televizí, což jen podporuje současnou strategii Applu.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

12 komentářů

 1. Pro redaktora to bude překvapení, ale:
  [odkaz]

  A už to bude i nějaký ten rok….:)

  • Mmch, Apple má podchycený i Windows S Mode (a přirozeně Windows Classic Application).

  • Staci si precitat recenzie. Hovoria za vsetko :) [odkaz]

  • M (neregistrovaný): Ano, souhlasím s častým výrazem, který se tam vyskytuje, garbage, tím totiž je drtivá většina recenzí na Storech, smutný, ale platný fakt:)

  • Mna zase neprekvapuje, ze to ma za tak dlhu dobu len cez 10 milionov stiahnuti. To je pre apple pekna hanba, ked pred nim su aplikacie co maju cez 100 milionov stiahnuti.

  • Mno, ono to není 10M stažení, ono to je 10-100M stažení (tedy nejsem si jist, jak jsou nyní ony množiny), takže to může mít klidně i 5x více stažení;)

  • Tak ono proste Windowsaci jsou dost casto zaryti hateri Applu, takze by si Apple Music oproti Spotify proste neporidili. Sam (a to dost vyuzivam Apple ekosystem) bych vzdy volil Spotify oproti Apple Music.

 2. Kéžby AM fungoval stejně dobře jako Spotify…

  • Kéž by Spotify fungovalo stejně dobře jako Youtube Music nebo last.fm

  • Ono funguje dobre, jen mu chybi par ficur.. Pouzivam apple zarizeni a na vsech mam Spotify a to jen ze dvou duvodu – Spotify ma tmavy vzhled a muzu si pohodlne vybirat, na kterem zarizeni se bude zrovna prehravat a rozehrany song tak zacit poslouchat treba na PC a od pulky pokracovat na iPhonu.. A appka pro Apple Watch je od posledni aktualizace taky zase o kus pouzitelnejsi – umoznuje uz nahledy do alb a vyber konkretnich songu.. V tomhle proste Apple Music trochu spi a stoji na miste..

 3. Mám pocit, že zamrzl pan redaktor a v pekle to pořád vře….

 4. Skoda, ze to nejde i naopak – podpora Spotify u Siri/Homepodu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).