Domů » Bleskovky » Peklo zamrzlo, Apple Music míří na reproduktory Google Home

Peklo zamrzlo, Apple Music míří na reproduktory Google Home

Hudební streamovací služba Apple Music je jednou z největších co do počtu aktivních posluchačů. Zatímco v ekosystému Applu je služba jako ryba ve vodě, s podporou konkurenčních ekosystémů či webového prostředí to tak slavné není. V loňském roce se služba poprvé dostala na chytré reproduktory Echo, které má pod taktovkou Amazon.

Nyní se podle informací některých uživatelů zdá, že Alexa nezůstane osamocena. Ti hlásí, že v aplikaci Google Home na iOS mají možnost napojit Apple Music do ekosystému od Googlu. Streamovací služba se tak přidá po bok Google Play Music, YouTube Music či Spotify, které chytré reproduktory zpod taktovky Googlu již podporují.


Žádné velké překvapení se nekoná

Ačkoli se to může na první pohled jevit jako velké překvapení, není tomu tak. Apple na začátku letošního roku na veletrhu CES v Las Vegas jasně nastavil kormidlo směrem ke službám, kde má Apple Music nenahraditelnou pozici. Je proto logické, že pro rozšíření počtu posluchačů musí být služba dostupná na co nejvíce místech. V letošním roce se více rozšíří také AirPlay 2 a iTunes v segmentu televizí, což jen podporuje současnou strategii Applu.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uni
Uživatel
uni

Pro redaktora to bude překvapení, ale:
[odkaz]

A už to bude i nějaký ten rok….:)

uni
Uživatel
uni

Mmch, Apple má podchycený i Windows S Mode (a přirozeně Windows Classic Application).

M
Anonym
M

Staci si precitat recenzie. Hovoria za vsetko :) [odkaz]

uni
Uživatel
uni

M (neregistrovaný): Ano, souhlasím s častým výrazem, který se tam vyskytuje, garbage, tím totiž je drtivá většina recenzí na Storech, smutný, ale platný fakt:)

M
Anonym
M

Mna zase neprekvapuje, ze to ma za tak dlhu dobu len cez 10 milionov stiahnuti. To je pre apple pekna hanba, ked pred nim su aplikacie co maju cez 100 milionov stiahnuti.

uni
Uživatel
uni

Mno, ono to není 10M stažení, ono to je 10-100M stažení (tedy nejsem si jist, jak jsou nyní ony množiny), takže to může mít klidně i 5x více stažení;)

lukass71
Uživatel
lukass71

Tak ono proste Windowsaci jsou dost casto zaryti hateri Applu, takze by si Apple Music oproti Spotify proste neporidili. Sam (a to dost vyuzivam Apple ekosystem) bych vzdy volil Spotify oproti Apple Music.

JP23
Uživatel
JP23

Kéžby AM fungoval stejně dobře jako Spotify…

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Kéž by Spotify fungovalo stejně dobře jako Youtube Music nebo last.fm

US1R4V
Anonym
US1R4V

Ono funguje dobre, jen mu chybi par ficur.. Pouzivam apple zarizeni a na vsech mam Spotify a to jen ze dvou duvodu – Spotify ma tmavy vzhled a muzu si pohodlne vybirat, na kterem zarizeni se bude zrovna prehravat a rozehrany song tak zacit poslouchat treba na PC a od pulky pokracovat na iPhonu.. A appka pro Apple Watch je od posledni aktualizace taky zase o kus pouzitelnejsi – umoznuje uz nahledy do alb a vyber konkretnich songu.. V tomhle proste Apple Music trochu spi a stoji na miste..

Fbio
Anonym
Fbio

Mám pocit, že zamrzl pan redaktor a v pekle to pořád vře….