Sledujte nás na YouTube

Paranoid Android stojí za vyzkoušení: Další populární ROM se spoustou novinek

Pokud přijde řeč na neoficiální ROM pro zařízení s Androidem, většině lidem se vybaví populární Cyanogen Mod. Poměrně oblíbenou se ale nyní stává i Paranoid Android ROM (oficiální web), jejíž specialitou je možnost přepínat mezi jednotlivými rozvrženími Androidu pro telefony, tabletofony a tablety. Právě ta nyní přichází s dalším vylepšením v podobě pop-up notifikací nazvaných HALO. Stejně jako v aplikaci Facebook Home, potažmo Facebook Messenger, nyní můžete mít v systému neustále zobrazenou malou bublinu s příchozími zprávami.

Sami autoři nezastírají, odkud čerpali inspiraci; funkčnost je ale v tomto případě mnohem lepší. Ikona zde totiž neukazuje notifikace pouze z Facebooku, ale prakticky ze všech myslitelných klientů. Po příchozí zprávě se vám vedle ikony zobrazí náhled textu, takže v případě krátkého sdělení nebudete ani muset vypínat právě spuštěnou aplikaci. Chcete-li odpovědět, pak stačí klepnout na ikonu a po odeslání se tlačítkem zpět vrátit do programu, ze kterého jste přepnuli. Za více než tisíc slov pak vydá video názorně předvádějící, jak vše funguje.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *