Pantech Vega S5: Důstojná konkurence pro Samsung Galaxy S III

V našich končinách poměrně neznámý výrobce Pantech představil svou novou vlajkovou loď nesoucí název Vega S5. Ten by se měl stát odpovědí na nedávno uvedený Samsung Galaxy S III, kteří mnozí uživatelé považují za nejlepší smartphone současnosti. Pantech Vega S5 na první pohled zaujme svým IPS displejem s úhlopříčkou rovných pět palců a rozlišením 720 x 1280 pixelů. Pod kapotou nalezl své místo dvoujádrový čipset Snapdragon S4 (MSM8960) od Qualcommu, který nepochybně uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Mezi další specifikace patří 13Mpx fotoaparát s přisvětlovací LED diodou, televizní tuner T-DMB, Wi-Fi, Bluetooth a podpora LTE sítí.

Jako operační systém posloužil nám dobře známý Android 4.0, který Pantech obohatil o vlastní grafickou nadstavbu. Zda se počítá i s následnou aktualizací na Android 4.1 zůstává zatím tajemstvím. Pokud si nyní říkáte, že díky použitému displeji se bude jednat o podobné monstrum jako je například Samsung Galaxy Note, tak jste na omylu. Výrobci se totiž podařilo všechen hardware vměstnat do konstrukce, která je po všech stránkách menší než u smartphonu Samsung Galaxy S III. Do těla tenkého pouhých 6,89 mm se Pantechu podařilo dostat i akumulátor s poměrně slušnou kapacitou 2100 mAh, která by měla bez problému vystačit na jedenáct hodin hovoru. Na pultech korejských obchodů se Pantech Vega S5 objeví v průběhu léta za cenu 800 USD (zhruba 15 000,- Kč). Zda se počítá i s ostatními světovými trhy zatím výrobce bohužel neprozradil. 

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku