Domů » Bleskovky » Panasonic FZ-B2: Odolný tablet s Androidem a slotem na SIM kartu pro podnikovou sféru

Panasonic FZ-B2: Odolný tablet s Androidem a slotem na SIM kartu pro podnikovou sféru

Panasonic dnes představil nový odolný tablet Toughpad FZ-B2 s operačním systémem Android 4.4 (čistý, bez nadstavby výrobce), který disponuje sedmipalcovým displejem. Toughpad FZ-B2 má být především nástrojem pro pracovníky v terénu, a to nejen díky robustní konstrukci, ale i zlepšené čitelnosti displeje na venkovním světle.

Nový model doplňuje své další stájkové kolegy se sedmipalcovým displejem (FZ-M1 a FZ-M1 Value s operačním systémem Windows 8.1). Všechny tři zařízení nyní používají stejnou patici, což znamená, že doplňková zařízení jako kolébka Lite, dokovací zařízení do vozidla, poutka na ruku, nabíječka na více baterií a doplňková baterie, mohou být použity v jakémkoliv zařízení v rámci produktové řady.

Hnacím motorem zařízení se stal procesor Intel Celeron N2930 se čtyřmi jádry pracujícími na frekvenci 1,83 až 2,16 GHz (podle potřeby). Pro potřeby systému a aplikací jsou k dispozici 2 GB RAM a 32GB interní úložiště, nezapomnělo se ani na slot pro microSD kartu (max. 32 GB). Sedm hodin aktivního provozu na jedno nabití nám přijde spíše jako průměrná hodnota a rozhodně bychom v tomto směru čekali lepší výsledky. 

Sedmipalcový LCD panel disponuje WXGA rozlišením (1280 x 800 px) a kryje jej zesílené sklo, které má zajistit vyšší míru odolnosti. Na zadní straně najdeme objektiv 5Mpx fotoaparátu doplněný stereo mikrofonem. Konektivitu zajišťují moduly Bluetooth 4.0 a Wi-Fi 802.11 ac, potěšující je přítomnost slotu na microSIM kartu pro datové přenosy a SMS/MMS. Přikoupit lze také 2D čtečku čárových kódů, čtečku SmartCard, anténu do automobilu a baterii vyměnitelnou za provozu.

Hmotnost tabletu je 540 gramů, tloušťka potom 18 mm. Na těle najdeme jeden USB 3.0 port klasické velikosti. Zařízení prošlo testy pádu z výšky 150 cm a disponuje stupněm krytí proti průniku prachu a vody IP65 (chráněno proti tryskající vodě; voda míří 6,3 mm tryskou ve všech úhlech při průtoku 12,5 litrů za minutu při tlaku 30 kN/m2 po dobu 3 minuty ze vzdálenosti 3 metry). Je schopen provozu při teplotách od -10 °C do +50 °C. Toughpad FZ-B2 bude dostupný od prosince 2014 za zaváděcí cenu 799 € (zhruba 22 290 Kč včetně DPH).

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).