Domů » Bleskovky » Panasonic chystá odolné zařízení pro podnikové použití postavené na Embedded Handheld 8

Panasonic chystá odolné zařízení pro podnikové použití postavené na Embedded Handheld 8

Zdá se, že rok 2014 bude pro operační systém Windows Phone plný novinek. Tou hlavní bude bezpochyby převzetí mobilní divize Nokie Microsoftem, nicméně do vod s tímto systémem se údajně chystají vplout i noví hráči. Spekuluje se o společnostech Sony a ZTE, přidat by se k nim měl i Panasonic, který se zřejmě chytne příležitosti za zcela jiný konec. Podle posledních zpráv chystá kapesní zařízení pro podnikové použití, založené na operačním systému Windows Phone.

 

Na právě probíhajícím NRF 2014 EXPO byla oznámena spolupráce firem Panasonic a Microsoft ve sféře mobilního hardwaru, založeného na operačním systému Windows Embedded Handheld 8, což je nejnovější generace platformy Windows pro podniková řešení, postavená na Windows Phone 8. Microsoft při vývoji tohoto systému spolupracuje se společnostmi Motorola Solutions, Intermec, Honeywell a dalšími, jeho použití je určeno především do korporátní sféry, přičemž se neomezuje pouze na mobilní telefony, ale rovněž na čtečky čárových kódů, magnetických proužků nebo tiskárny štítků. Systém nabízí vyšší formu zabezpečení a plnou kompatibilitu s aplikacemi pro Windows Phone 8, jako jsou například Dynamics AX, Lync a Microsoft Office.

Připravované zařízení od Panasonicu má přinést zvýšenou odolnost, podobně jako nedávno představený tablet Panasonic Toughpad FZ-M1. Možnosti nasazení mobilního řešení od Panasonicu jsou široké, v tiskové zprávě je uvedeno použití v maloobchodní sféře včetně mobilních pokladen, v dodavatelských řetězcích nebo v zákaznických službách. Uvidíme, jaký bude mít systém Windows Embedded Handheld 8, potažmo kapesní zařízení od Panasonicu na něm postavené, v podnikových sítích úspěch.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments