Domů » Bleskovky » Oukitel chystá smartphone se sloní výdrží. Najdete v něm 10 000mAh baterii

Oukitel chystá smartphone se sloní výdrží. Najdete v něm 10 000mAh baterii

Čínská značka Oukitel loni uvedla na trh smartphone s označením K10000, který měl průměrnou hardwarovou výbavu, avšak lákal na 10000mAh baterii, která slibovala velmi dlouhou výdrž (podle zahraničních recenzí až týden při běžném provozu na jedno nabití). Navíc z telefonu bylo možné dobíjet další zařízení a díky rychlému dobíjení trvalo nabití z nuly na sto necelé 4 hodiny.

oukitel-k10000s

Nyní se na trh chystá jeho vylepšení verze s označením K10000S, která bude mít o něco tenčí tělo (původní model měl tloušťku 1,4 cm a hmotnost 320 gramů), ale přesto si zachová 10000mAh akumulátor. Novinkou by měl být upravený povrch zadního krytu, který má být imitací kůže.

Oficiálního představení se dočkáme už zítra, kdy budou odhaleny kompletní hardwarové parametry. Neočekáváme ale, že by mělo jít o nějakého trhače asfaltu, ostatně model K1000 disponoval jen 5,5″ HD displejem, quad-core čipem MediaTek MT6735, 8Mpx fotoaparátem, 2 GB RAM a 16GB interní pamětí; a je docela možné, že tyto specifikace zůstanou z větší části zachovány i pro „eskovou“ variantu. Některé zájemce by mohla potěšit přítomnost slotu na dvě microSIM karty. Cena by se totiž měla pohybovat okolo hranice 250 dolarů.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).