Domů » Články » Otestovali jsme fólii Invisible Shield HD: Spolehlivá ochrana, za kterou si připlatíte

Otestovali jsme fólii Invisible Shield HD: Spolehlivá ochrana, za kterou si připlatíte

Fólie Invisible Shield vám určitě nejsou neznámé. Vyrábějí se ze speciálního materiálu navrženého pro vojenské využití a displeje zařízení ochrání opravdu spolehlivě.

Dnešní chytré telefony a tablety je potřeba chránit a pokud se chcete vyhnout nechtěným škrábancům na displeji, pravděpodobně se po nákupu nového zařízení budete rychle rozhlížet po nějaké ochranné fólii. Na trhu je jich celá řada, od těch levnějších za několik desítek korun až po ty dražší. Invisible Shield se rozhodně řadí mezi ty s vyšší cenovkou, ale nabídnou vám spolehlivou ochrannu nejen proti škrábancům, ale částečně i proti prasknutí displeje.

  

Rozdílné stupně ochrany

Invisible Shield na našem trhu nabízí tři typy fólií – Original, High Definition (HD) a Extreme, které se liší nejen v ceně, ale především v tloušťce a celkovém stupni ochrany. U všech tří typů fólie máte doživotní garanci výměny za nový kus v případě, že se fólie poškrábe, potrhá nebo jinak poškodí. Fólie se vyrábějí ze speciálního materiálu, který byl původně navržený pro ochranu vrtulí u helikoptér a jejich odolnost je skutečně vysoká. Fólie řady Original jsou nejlevnější a společně s HD fóliemi mají tloušťku 0,2 mm. Po nanesení na tělo zařízení poznáte, že je na něm umístěna fólie, ale nemusíte se bát, že by nějak výrazně vystupovala a až si po několika hodinách „sedne“, téměř o ni nebudete vědět.

   
Při nanášení dbejte na to, abyste na prsty aplikovali dodávaný roztok a rovněž nezapomeňte fólii správně umístit, aby lícovala s otvory na těle zařízení

Když jsem před několika lety testoval jednu z prvních generací fólie Invisible Shield, byl jsem zklamaný z její měkkosti, kvůli které mi prst špatně klouzal po displeji a ovládání nebylo zrovna dvakrát příjemné. Byl jsem tedy zvědavý, jak vývoj pokročil a jak jsou na tom současné generace.

   
Po aplikaci je nutné pomocí přiložené stěrky vymačkat vzniklé bubliny

K recenzi jsme měli zapůjčenou fólii ve verzi HD, kterou jsme aplikovali na redakční Galaxy S4. Samotné nanesení fólie není nijak složité, stačí pouze pořádně očistit displej (nebo zadní stranu) zařízení, aplikovat speciální sprej na prsty a pak už jen postupně pokládat fólii na zařízení a vytlačovat přebytečnou vlhkost (ze spreje) a bublinky. Po důkladném vyhlazení plastovou stěrkou mi na displeji zůstalo několik drobných bublinek, nicméně ty během následujících dvou dnů zcela zmizely a fólie pak už téměř nebyla vidět.

Příjemným překvapením pro mě bylo, že fólie působí na dotek podstatně tvrdším dojmem a prst mi po ní mnohem lépe klouže, což jsem ocenil zejména při hraní her a psaní na softwarové klávesnici metodou swype. Nyní mi telefon chrání už 5. týden a při bližším pozorování jsou na ní viditelné drobné škrábance, před kterými uchránila displej. Fólie drží naprosto pevně a ani na okrajích nedochází k odlepování. Nepozoroval jsem ani zhoršení čitelnosti displeje či změnu barev. To je právě jedna z vlastností, kterými se fólie HD liší od těch Original; neměly by totiž vůbec zkreslovat obraz a díky pevnějšímu materiálu se po nich lépe posouvá prstem. Zkoušel jsem do fólie jemně rýt klíčem, abych utvořil další škrábance. Displej samozřejmě zůstal ochráněn a výraznější linky po tahu klíčem se během několika dnů zacelily pouze na drobné vlasové rýhy.

   
Po několika dnech bublinky zmizely úplně a fólie byla úplně „čistá“

Extreme varianta fólie je určena pro ty nejnáročnější uživatele a je také nejdražší. Přidává totiž i ochrannu před nárazy předmětů. Kvůli tomu je její tloušťka téměř dvojnásobná (0,39 mm). Součástí filmu u varianty Extreme je totiž speciální odolná vrstva, která má za úkol pohlcovat nárazy a lépe tak chránit displej proti prasknutí. Na YouTube lze najít spousty videí, kde uživatelé fólie Extreme testují při úderech kladivem, a fólie displej zařízení skutečně chrání. Nepředpokládáme, že byste si fólii pořizovali právě z důvodu, abyste do displeje telefonu mohli mlátit kladivem, ale tato fólie by měla při pádu zařízení na displej jeho plochu podstatně lépe ochránit proti poškození. Jen je nutné počítat s o něco výraznější tloušťkou.

Video Response | ZAGG Extreme Invisible Shield Tourture Test - HD 1080p

Ochrání spolehlivě, zadarmo to ale nebude…

Invisible Shield fólie nabízejí výbornou ochranu nejen pro displej, ale i pro zadní stranu zařízení. Jen je nutné počítat s tím, že za kvalitu se platí. V případě základní varianty Original se cena fólie na telefon pohybuje okolo 350 Kč, HD verze pro telefon přijde na zhruba 520 Kč a Extreme varianta na 780 Kč. Extreme varianta je však v tuto chvíli dostupná jen pro několik typů telefonů (Samsung Galaxy S4 a Apple iPhone 4/4S/5), zatímco HD a Original seženete téměř na všechna zařízení na trhu (včetně notebooků). Pro tablety jsou ceny vyšší a pohybují se v rozmezí 800 až 2 000 Kč (podle typu tabletu a velikosti displeje).

invisibleSHIELD Extreme Dry Installation Tips

Invisible Shield rovněž před nedávnem zařadil do nabídky speciální variantu fólie DRY, která se lepí na sucho bez nutnosti aplikovat výše zmiňovaný roztok.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

15 komentářů

 1. Takže, když se Vaše folie poškrábala, tak máte ihned nárok na novou? Jakým způsobem probíhá reklamace a případná výměna? Sloupnout z telefonu, nebo vyfotit?

  Přemýšlím o kvalitní folii na Blackberry Z10, u kterého je výhoda hranatého displeje, takže si myslím, že se po čase nebude odlepovat a ani nebude vidět.

  • Royce (neregistrovaný)

   Funguje to tak, že koupíš novou folii a tu starou jim pošleš zpátky a oni ti vrátí peníze za tu nově koupenou..

   podrobnosti tady [odkaz]

  • jsem to taky vrátil,měl jsem kdysi tu samou jako v redakci,byla měká a neklouzal po ní prst. sloupl jsem ji poslal z5 a vrátili mi peníze

 2. krejzy (neregistrovaný)

  Prej zkousel jsem do toho ryt klicem – tak to je epic test jak prase! :D se koukni na Mobilmanii jak ma vypadat poradnej test!

  • Tak tak, pěkně kladivem do něj!;)

   Ale když byly škrábance už po rytí klíčem tak kladivo moc dobře nezvládne.. Ještě že je na ní doživotní záruka..

  • Michal Javůrek

   Dobrý den, my jsme ale neměli na test půjčenou fólii ve variantě Extreme, která odolá nárazům kladiva a ani jsme od InvisibleShieldu neměli k dispozici případný telefon na zničení. Test by to byl jistě atraktivnější, ale nás spíše zajímalo, jak na tom bude fólie po pěti týdnech při klasickém používání, zda se poškodí, začne odlepovat… zkrátka nedělali jsme žádný destrukční test, ale testovali jsme běžné používání.

 3. Všaktoznáte (neregistrovaný)

  Moc používání fólií u dnešních moderních telefonů nechápu. Smartphony používají nejmodernější skla které už je tak těžké poskrabat. Koupím si telefon za 15 tisíc a pak na něj budu dávat nepříjemnou fólii která kazí úplný dojem z displeje ? Pokud jste barbar co nosí klíče a drobné ve stejné kapse s telefonem, pak si fólii kupte. Ale můj názor je že normální smrtelnik co svůj telefon používá jako člověk nikdy nemůže displej poškrábat při dnešní kvalitě vyráběných skel.

  U invisible shield necítíte sklo, ale gumu a to bylo pro mě dost zarážející.

  • Tak s tím souhlasím koupil jsem ji na staré pda nešlo dobře jezdit prstem a zůstali ve folii ďubky po stylusu

 4. Zvláštní je že i když mám na své S4 údajně velice odolné sklo gorila glas 3, tak při jeho čištění vlhkým hadříkem(posprejovaný okenou)v protisvětle na něm stejně vidím nějaké škrábance(po oschnutí po páru vteřinách ale zmizí a je těžké si jich zase všimnout), a to ten telefon za celou dobu neviděl jediný tvrdý nebo ostrý předmět, v práci ho nosím v pouzdře v zadní kapse a v civilu v přední kapse bez pouzdra v které nenosím žádné jiné předměty… takže se asi po nějaké fólii budu muset poohlédnout…

  • Protoze na nektera dnesni skla se jeste dava olefobni vrstva nejen pro lepsi klouzavost a pohyb po skle.Takze ty malinkate skrabance nejsu primo na skle,ale na teto vrstve.

 5. d456 (neregistrovaný)

  Oleofobní vrstva na Gorilla glass3, tak to je bomba. Navrch bych dal ještě ochrannou fólii aby se to nepoškrábalo.

  • zdenek (neregistrovaný)

   Sice se mi taky nelíbí že to nevydrží kdo ví co ale sám tuto vrstvu mám na L920 aspoň doufám teda :D a to jak se krásně čistí display v kapse je luxus. Na telefon dávám samozřejmě bacha. když vždycky vidím ty upatlaný displeye tak je mi jich líto :D

 6. Mám na S4 Invisible Shield Original a mám z něj trochu rozporuplné pocity. Je asi fakt nezničitelný nebo skoro nezničitelný, to je to plus, má to však své ALE: Povrch působí lehce „gumovým“ dojmem a prst po něm hůře klouže. Na to jsem si ale za tři týdny zvykl. Vadí to spíše u her, než u běžného používání. Povrch fólie, ačkoliv ta je těsně přilehlá k displeji, je lehce, neznatelně vrásčitý. Tvoří ho takové miniaturní, husté vlnky. Na starém mobilu HTC TP2 jsem měl podobnou fólii a ta byla naprosto hladká. Čitelnost displeje to naštěstí nijak neovlivňuje a vlnky jsou vidět jen na zhasnutém displeji, když se telefon natočí pod určitým úhlem ke světlu.

  Jinak k odolnosti: Jsem dost manuálně nešikovný, takže se mi samozřejmě při aplikaci fólie na tu lepivou stranu přilepilo nějaké drobné smetí. Měl jsem sice fólii postříkanou tím sprejem, nicméně smeti se nalepilo. Fólii jsem tedy odlepil, napustil do umyvadla teplou vodu s jarem a to smetí jsem kartáčkem silou z fólie pod vodou odrbal. Šlo to dost blbě, ta lepivá strana fakt lepila a to i pod vodou. Na fólii se vytvořily nepatrné škrábance od toho kartáčku, které ale po čase zmizely. Pak jsem fólii normálně nalepil na dispolej a pohoda. Vidím pod ní jedno místo, kde je nějaké zrníčko prachu, ale proceduru s kartáčováním už opakovat nechci, je to jen drobnost. Stejně by mě zajímalo, jak nalepit fólii a zabránit nalepení prachu ze vzduchu na ní. Prach je skoro všude a nejde tomu moc zamezit.

  No a bonbónek na konec: Z podkladového papíru, na kterém byla fólie nalepená jsem strhnul okrajový rámeček, který byl samozřejmě ze stejného materiálu jako fólie samotná, a dělal jsem s ním psí kusy. Natahoval, mačkal apod. (kromě střihu nůžkami :-)), pak ho položil na stůl a ta hmota se vrátila do původního stavu. Takže obdivuji dnešní chemiky, kteří tyto polymery dokáží syntetizovat.

  • Je to jednoduché, ale chce to prax, pred samotným odňatím fólie z podkladového papiera si musíš postriekať aj prsty tou tekutinou, nešetriť je jej tam dostatok aj na 3 aplikácie fólie…

   Ďalej pri odlepovaní fólie z podkladu postupne ako ju odlepujete takisto trošku postrekovať fóliu až kým neodlepíte celú…predpokladám, že displej telefónu si predtým dôkladne očistil/odmastil, tam treba takisto aplikovať sprej, nešetriť a nebáť sa, telefón musí byť pri aplikácii vypnutý(to je dôležité)…potom ešte pár krát strieknuť na fóliu, aby bola rovnomerne navlhčená a priebežne počas aplikácie si vlhčiť sprejom i prsty, ktorými fóliu držíte, pretože sa to dosť rýchlo na prstoch vysušuje a tým by mohli vzniknúť nežiadané odtlačky prstov na vnútornej strane fólie…potom už len pekne zrovnať a vytlačiť prebytočnú vodu priloženou kartou…THATS ALL!!! Veľa šťastia nabudúce…

 7. Lucka (neregistrovaný)

  Dobry den, mam na Vas dotaz-dnes jsem poprve aplikovala folii na telefon,vsechno slo skvele az na to ze mam na prave strane folie maly napis ZAGG.Dost me to stve je to videt a nelibi se mi to.Maji to tak vsechny folie,nebo mam jen ja to ,,stesti“? Diky za odpoved

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).